Ani 150 kilometrů v hodině nestačí. Zhruba 40 procent řidičů rychlost překročilo
Publikováno: 14. května 2026, Téma:
Ekonomika - Doprava,
přečteno 148x
Na dálnici D3 v úseku mezi Táborem a Českými Budějovicemi silničáři zvedli jako na prvním místě v republice nejvyšší povolenou rychlost na 150 kilometrů v hodině. Pořídili kvůli tomu nové dopravní značky, které ale nejsou digitální a umožňují tak zobrazit autor:Petr Lundák MAFRA
První data z pilotního úseku, kde ministerstvo dopravy povolilo zvýšit maximální rychlost na 150 kilometrů v hodině, ukazují, že ani tento rychlostní limit velké části českých řidičů nestačí. Přes 40 procent řidičů jedoucích v levém pruhu ani tuto vyšší rychlost nedodrželo. Zvednutí limitu o 20 kilometrů v hodině nicméně snížilo počet lidí, kteří překročili rychlost v pravém pruhu a celkově zvýšilo průměrnou rychlost celého dopravního toku o deset kilometrů v hodině.
Kontakt | RSS | Cookies | Nastavení souborů cookie Neoficiální regionální informační server - www.veselsko.cz
Publikování zde uveřejněných textů a fotografií nebo jejich částí, je možné
pouze s předchozím souhlasem redakce.