Nepřihlášen úvodní stránka  |  o regionu  |  kontakt  |  administrace  
::. PRIHLÁŠENÍ .::
e-mail:

heslo:

Nová registrace
Zapomenuté heslo

::. M E N U .::

Ikonka VESELSKO.CZ

ZANECHTE SVŮJ NÁZOR

ZANECHTE SVŮJ NÁZOR

OKOMENTUJTE AKTUÁLNÍ DĚNÍ. CO VÁS TRÁPÍ NEBO NAOPAK TĚŠÍ?

celkem příspěvků v tomto fórů: 185
Seznam příspěvků diskusního fóra:
Diskuse na téma:
Podpora výstavby
Jak jste spokojeni s podporou výstavby ve vaší obci? Myslíte si, že obec dostatečně podporuje výstabu nájemních býtů nebo individuální výstavbu rodinných domů?
 Vložit příspěvek
 Seznam fór | Seznam komentářů | Řadit dle data
» Komentáře jsou řazeny podle vlákna diskuse.
Autor: simona dne 2. dubna 2009 v 13:57 reagovat
prosba
Dobry den,koukam,ze to tomu celkem rozumite a potom Vas ttimto zadam o radu.Jedna se o nas pozemek,ktery je nyni v aktivni zaplavove zone,tudiz nam nedovoli na nem stavet.Abyste mi dobre rozumel,pozemek jsme koupili v roce 2004 a to jeste v zaplavove zone nebyl,tam zacal spadat az ted zakon snad neni jeste ani odklepnuty.Pozemek je dnes v cene urcite 1 mil.korun a je nam pry jiz k nicemu(zadny dum,zadna zahrada,zadny plot-proste vubec nic)Ale jak mi tedy k tomu ted prijdem,pozemek k nicemu a prachy v cudu,hrozny uz nevime na koho se obratit zkouseli jsme pravniky atd...Prosim o radu Nezlobte se jestli Vas otravuji a predem Vam moc dekuji s pranim krasneho dne Simona Wéberová s.honomichlova@seznam.cz
Autor: Stanislav Kaisler dne 3. dubna 2009 v 11:48 reagovat
RE: prosba
Hezký den. Tak začal bych asi tím, že o tom kde je jaký druh pozemků nerozhoduje zákon, ale územní plán města. Ten byl schválen na jednání zastupitelstva 18.3. O tom kde budou a nebudou záplavová uzemí nerozhodovalo ani tak město, ale vodoprávní úřad. Pokud se nezmění podmínky pro vyhlášení těchto území, nebude možné změnit ani územní plán. Obecně ale platí, že změna územního plánu je možná, není to dogma. O změnu územního plánu (využití území) může zažádat jak fyzická, tak právnická osoba, ale i OSVČ. Žádost se podává písemně na příslušný městský nebo obecní úřad, na jehož území se pozemek nachází. Podrobnosti najdete třeba tady: http://www.hypoindex.cz/clanky/jak-zazadat-o-zmenu-uzemniho-planu .
Autor: Juan dne 1. července 2008 v 13:54 reagovat
HOUPAČÁK
Nevíte někdo jak to nakonec bude s houpačákem a lávkou zimák-ostrov-nábřeží? V JČL se psalo že se bude stavět. Bude to i pro cyklisty? Pan Kaisler by mohl vědět? Když nebude most navrhuji brod jako za starých časů.
Autor: Stanislav Kaisler dne 3. dubna 2009 v 11:52 reagovat
RE: HOUPAČÁK
Tak pro info, cituji ze zápisu z jednání Zastupitelstva města: "Pan Kaisler doporučil v souvislosti s protipovodňovými opatřeními města řešit rovněž umístění lávky přes řeku Lužnici. Informoval členy ZM o požadavku občanů města na zachování této lávky. Starosta města sdělil, že v projektu je lávka zapracována v oblasti přečerpávací stanice. Zřejmě dojde ke vzniku zcela nové lávky."
Autor: Stanislav Kaisler dne 1. července 2008 v 22:12 reagovat
RE: HOUPAČÁK
Bohužel žádné nové informace nemám. Na zastupitelstvu, když se o tom jednalo (loni), byl původní návrh, že místo houpačáku nebude nic. Proti tomu jsem vystoupil a vyjádřil svůj nesouhlas a požadoval jsem, aby byl nahrazen (takových hlasů bylo více). Je více variant jak to řešit, postavit náhradu na místě současného (tady je problém s vlastnictvím pozemků), posunout jej níže po proudu nebo naopak výše, aby šel přes ostrov a k Hokejce. Jaký je však momentální stav nevím, pokusím se něco zjistit a pak dám vědět.
Autor: MAX dne 27. června 2008 v 15:16 reagovat
nevhodné
TO: Michal Halama, Petr Palma

toto není vzkazovník, ale diskuse, pokud potřebujete sdělovat vzkazy o dovolených a jiných aktivitách, bude vhodné posílat SMS nebo využít nějakého CHATu
Autor: Palmič dne 7. července 2008 v 15:38 reagovat
RE: nevhodné
1) Věta - Krásně jsi to napsal je reakcí na Karlův článek a ne vzkaz .
2) Pozdrav od moře byl myšlen v uvozovkách a ten komu byl určen ví o co jde.
Pokud má ,,MAX,, ještě nějaké připomínky rád je zodpovím. P.P.
Autor: Roman dne 8. července 2008 v 15:34 reagovat
RE: nevhodné
umíš číst? tady to je FORUM
Autor: taminka dne 29. června 2008 v 20:12 reagovat
RE: nevhodné
ále není to fuk? se nečerti Maxíčku :o))
Autor: MAX dne 30. června 2008 v 15:07 reagovat
RE: nevhodné
bububu Taminko :-). Taminka celý rok zlobí, už aby byl náš den (čerti).
Autor: taminka dne 30. června 2008 v 22:23 reagovat
RE: nevhodné
já jsem taky pěkná čertice :o)))
Autor: MAX dne 1. července 2008 v 11:45 reagovat
RE: nevhodné
Taminka se odkopava :)
Autor: Palmič dne 7. července 2008 v 15:41 reagovat
RE: nevhodné
Jo a ještě něco. Pokud zde nejde o vzkazovník tak tedy nechápu Vaší korespondenci s Taminkou.
Autor: taminka dne 8. července 2008 v 21:16 reagovat
RE: nevhodné
Jen ty jeden rejpale-vůbec ses nezměnil. Se hned nepejři kohoute.
raději nám napiš, jestli jste byli na slavnostech a jak se ti líbili? Já jsem se raději nechtěla vyjadřovat, protože prý jsou určití lidé na určitých místech ze mne nešťastní,ale co....
1. ohňostroj byl super
2. Gondík byl super (táhl vlastně veškerou sobotní zábavu)
3.jízda z kopce díky hasičům byla na jedničku
4. sobotní taneční zábava - katastrofa-tedy kapela,abych byla přesnější (byla jsem s přítelem a oba jsme čučeli,že nikdo netančí)
5. Modrokošiláci singers hrůza
6. Plavidla katastrofa


Autor: maxx dne 9. července 2008 v 09:13 reagovat
RE: nevhodné
Tento příspěvek byl smazán redakcí pro nevhodný a urážlivý obsah.
Autor: taminka dne 10. července 2008 v 12:35 reagovat
RE: nevhodné
jestli za tečky patři písmenka i a č tak ti milý maxxíčku sděluji,že jsi ubožák. Já tu nikomu nenadávám a tak bych byla ráda, kdyby ses tu choval stejně. Nebo snad jsi taky zpíval v modrej košili? :o))
Autor: MAX dne 10. července 2008 v 15:35 reagovat
RE: nevhodné
já nejsem maxx !!!
Autor: Stanislav Kaisler dne 10. července 2008 v 13:17 reagovat
RE: nevhodné
Ač jsem často názorovými oponenty, musím se Vás, taminko, zastat, Podobné sprosťárny na tento web určitě nepatří. ( Jardo - zakroč :-) )

JInak ještě ke slavnostem - víte co je zajímavý? Že před slavnostma jsme se snad jako na jediné věci shodli, že Gondíka bysme jsme nemuseli. A ejhle, teď se zase shodneme na tom, že byl perfektní. Jóóó, cesty osudu jsou nevyzpytatelné :-)
Autor: taminka dne 10. července 2008 v 23:24 reagovat
RE: nevhodné
děkuji :o)
Autor: MAX dne 8. července 2008 v 00:13 reagovat
RE: nevhodné
Petr (Palma) je drsňák, ale na internetu asi nováčkem, diskusní fórum a vzkazovník je rozdíl :-). Doporučuju nějakou knihu jako základy internetu, jsou toho plné knihovny.
Autor: Palmič dne 9. července 2008 v 18:02 reagovat
RE: nevhodné
Dobrá tak trošku osvěty :
Internetová diskuze je stránka (místo) na internetu, kam lidé vkládají své názory a reakce a ty se následně na stránce zobrazují. Oproti IRC kanálům nebo chatu se internetová diskuse obvykle liší tím, že přispěvatelé nemusí být ke stránce připojeni současně a reagovat bezprostředně, ale mohou reagovat i s odstupem mnoha dní či měsíců. Mnohé diskusní stránky však mají zároveň i znaky chatu.
Autor: mifal.hami dne 10. července 2008 v 15:39 reagovat
RE: nevhodné
hahahaaa...ted jsi to teda natřel i mě, natož maxxovi...jeho intervence vůči nám jsem též nepochopil - s ohledem na komunikaci s ostatními...njn...alespoň se něčeho chytil...a může hudrat...jako by mu to zabíralo místo na pevném disku....*lol*
Autor: MAX dne 11. července 2008 v 01:51 reagovat
RE: nevhodné
jestli umíš číst nejsem maxx. A nechápu v čem mi to natřel, umíš fakt číst? Zopakoval to co ríkám. - halamo
Autor: letec dne 14. června 2008 v 16:33 reagovat
.....
Proč plotit náměstí když tu máme tak pěkný areál dopravního hřiště krásně ohraničený vodou , ono by stačilo trochu skulturnit prostor za rybníčkem a myslím že by se tam i to mobilní pódium dalo v pohodě postavit stejně tak jak se staví na náměstí . Ten plac by se dal využívat jako letní scéna stejně jak je tomu v Lomnici kde to mají v centru a nikdo si nestěžuje .
Autor: Stanislav Kaisler dne 15. června 2008 v 16:15 reagovat
RE: .....
Jojo, souhlasím s vámi, že dopravák má velký potenciál pro podobné akce, aniž bych se chtěl chlubit, už jsem to tu kdysi kdesi také navrhoval :-) Jedinej problém je, že je to záplavová oblast, takže zde nepůjdou zřejmě stavět žádné pevné překážky, ale to je otázka jednání. A pak zbývá problém druhý a to jsou jako vždy peníze.

Ale souhlasím - dopravák jako rekreační a kulturní zóna á lá Farská louka v Lomnici (i když - tam to tak úplně v centru není a problémy se stížnostmi tam také mají, byl jsem tam zrovna včera na hasičské soutěži a mluvil jsem s místními), to je velmi vhodný námět pro budoucí rozvoj.
Autor: taminka dne 16. června 2008 v 10:25 reagovat
RE: .....
Pane Stando, vždy se najdou prudiči, kteří si budou na hluk stěžovat. Já osobně bydlím v lokalitě, kde je slyšet z diskoték od Hokejky každé slovo a jsem matkou více malých dětí a přiznám se,že někdy, když je vedro a mám otevřené okno z ložnice, brblám, protože to děti budí,ale nikdy mne nenapadlo si stěžovat- prostě je léto a lidé se chtějí bavit, tak se to prostě vydrží....ale prostě se mi nelíbí,že se program Slavností z centra města nenápadně stěhuje pryč...pokud si chce Hokejka na slavnosti udělat program, nikdo jí v tom nemůže bránit,ale nevidím žádné logické vysvětlení v tom, proč jí město dělá zadara reklamu a zahrnuje se do slavností městských- stejný názor jsem měla i na čerty,tam jsem taky nepochopila sponzorství města :o( Možná budu ukamenovaná,ale proč v tomto směru nefunguje kulturák? Však je to organizace města a vedoucí je placená za chod kultury ve městě nebo za chod tržnice? Nebo je to o tom,že kdo nic nedělá, nic nezkazí a bude chválen za kladný výsledek?
Autor: Veseláček dne 16. června 2008 v 10:37 reagovat
RE: .....
No a to si ještě vemte, že nejenom že si pan Bláha vydělá na slavnostech, ale nemá na tom žádné náklady. Vše platí (OSA, Integram, zvuk, umělce), pokud chápu slavnosti dobře, naše město. Jo to se to pak podniká... Pokud chce pan Bláha vydělávat, ať to dělá jako každý podnikatel a ne za městské peníze! S čerty to bylo to samé. Dostávají snad jiní? A pokud jde o KD, myslím, že oni by dělali rádi, ale když město preferuje spíše kulturu mimo něj....
Autor: Karel Doležal dne 18. června 2008 v 07:17 reagovat
RE: .....moc hezké...
Vážení spolubčané.
Vydržim hodně, eae to co zde předvádí spoluobčané veseláček s taminkou ( a další a další "podepsaní")je krásný obraz veselské povahy. Bude lepší ve Veselí nic nedělat, vdyť by na tom mohl někdo zbohatnout. Určitě vy kritikové máte doma postavené plavidlo, samohyb z kopce a nemůžete dospat až v sobotu pobavíte své spoluobčany .A na prosinec si doma připravujete masku Mikuláše, čerta a anděla. Takové kecy co tu máte miluju, ale prdel asi nezvednete, ono kritizovat doma u klávesnice je tak snadné. Co se týče Veselských slavností leta jsme s partou nadšenců dělali plavidla a že jsme si nahrabali. Vy charakteři co zde vytahujete čerty, tak to mne nadzvedlo, akci pro děti, kterou opět připravilo pár nadšenců -já na Vašem místě dám na město žádost ať ji pro příště zakážou a nepřispějou ani kačkou. Jen blb si neumí spočítat, kolik stojí jen pár drobností do balíčku od Mikuláše a že za sponzorský dar města se toho dalo pořídit a ještě zbylo.
Autor: Stanislav Kaisler dne 18. června 2008 v 14:28 reagovat
RE: .....moc hezké...
Ahoj Karle, jsem rád že tu je zase po delší době někdo, kdo se nestydí za své názory a dokáže se podepsat. Já jsem se k těm "čertům" nevyjadřoval, protože jak to s financováním ve skutečnosti bylo nevím, nicméně bych nepředpokládal, že cílem bylo vydělat. Ale některým lidem to prostě nevysvětlíš.
Autor: Veseláček dne 18. června 2008 v 08:55 reagovat
RE: .....moc hezké...
Vážený pane Doležale,
Pokud jde o podporu organizací - neziskových, které dělají cokoli pro děti, jsem pro. Je jich tu víc a nedostávaji zdaleka tolik co již zmiňovaní. Nejde vůbec o pomluvy.. jen o skutečnosti. Děláte plavidla? Bavíte lidi? Tak ať Vám město přispěje! Bez plavidel to bude o ničem a oni si je sami těžko postaví... Proti panu Bláhovi jako osobě nic nemám, jen me a teď omluvte ten výraz, serou poměry v tomhle městě! Každý kdo tu něco dělá pro děti, nebo i pro nás spoluobčany bezplatně je na tom vlastně hůř, musí všechno zaplatit ze svého, ale podnikatelé mají dotace! Hamba městu...
Autor: Stanislav Kaisler dne 18. června 2008 v 14:24 reagovat
RE: .....moc hezké...
1. Město na plavidla v letošním roce přispívá

2. Město každoročně rozděluje organizacím pracujícm s dětmi a mládeží příspěvek, pravidla jsou daná, stačí se přihlásit a zažádat o něj.

3. Obdobně město rozděluje příspěvek na pořádání akcí i pro společenské organizace, také tady jsou pravidla dána.

Vaše vyjádření že "Každý kdo tu něco dělá pro děti, nebo i pro nás spoluobčany bezplatně je na tom vlastně hůř, musí všechno zaplatit ze svého" tudíž není pravdivé.
Autor: taminka dne 18. června 2008 v 10:26 reagovat
RE: .....moc hezké...
naprostý souhlas, lépe bych to nenapsala!
Autor: taminka dne 16. června 2008 v 23:22 reagovat
RE: .....
mno myslím si,že zase až tak nemáte pravdu, Kd je přeci zodpovědný za veškerou kulturu ve městě-slavnosti jsou taky z jejich "dílny" a tak si klidně čertovskou mohly udělat za KD nebo v KD a přeci slavnosti by šly taky udělat za kulturákem nebo před ním, jak tomu kdysi bývávalo. Myslím si,že např. s těmi čerty to bylo tak, že prostě Bláha chce vydělat, tak si vymyslel program a v KD je to prostě o tom- proč si dělat práci navíc, když můžeme bejt doma...tedy alespoň tak si to myslím a určo nejsem daleko od pravdy.
Autor: Karel Doležal dne 18. června 2008 v 07:30 reagovat
RE: .....a o tom to je ...dokončení..
Bohužel, nikdo z Vás se za rypák nechytne, zadek nezvedne a nepude udělat něco pro pobavení sebe, dětí, kamarádů a ostatních spoluobčanů. Je lepší jen psát jak je všechno na nic a pomlouvat ostatní, to je ta SPRÁVNÁ ČESKÁ POVAHA.
Přeji Vám Krásný den.
PS: Pro Ty "podepsané" -jelikož ve Veselí je více Karlů Doležalů, tak jsem "ten s tou čtyřkolkou" , ať si můžete ukazovat na toho správného, Vy charakteři.
Autor: Palmič dne 26. června 2008 v 17:59 reagovat
RE: .....a o tom to je ...dokončení..
Krásně jsi to napsal. Posílám pozdrav od moře (JIHOČESKÉHO)
Autor: mifal hami dne 27. června 2008 v 12:51 reagovat
RE: .....a o tom to je ...dokončení..
nazáááár plavčíci!!!!
Autor: taminka dne 18. června 2008 v 07:49 reagovat
RE: .....a o tom to je ...dokončení..
Milý Karle (ty s čtyřkolkou :o)) ) znám tě moc dobře a vím,že čertíky ty rád atd. Nikdo tu nekritizuje žádný party nadšenců, nikdo tu nekritizuje bláhovic snahy, špatně chápeš nebo čteš? Prostě si tu jen povídáme o tom,že ty letošní slavnosti stojí za prd, že pro mne jako matku malých dětí není žádný tahák a i když je vstupné zadara, nevidím v programu nic, co by mne zvedlo ze zahrady a donutilo jít na náměstí. Bohužel není to jen můj názor, doma nás zůstane víc.... a zadek na pořádání nejrůznějších akcí jsem zvedla vícekrát než ty! :o))
Autor: Veseláček dne 17. června 2008 v 08:41 reagovat
RE: .....
Hodně se pletete... Kulturní dům neni zodpovědný za veškerou kulturu ve městě... A slavnosti za KD bejvávaly otřesný. První slavnosti na náměstí byly prostě fajn a to mi nikdo nevymluví, teď už to jen upadá. Ale nehašme to jen na Kulturní dům, pokud vím , variant bylo nekolik a určitě i lepších, ale opět vybíralo město a podle toho to vypadá...
Autor: taminka dne 17. června 2008 v 16:16 reagovat
RE: .....
Slavnosti stále pořádá Kulturní dům a vím že se nepletu. :o)) Ať jsou již na náměstí nebo jinde. Poprvné na náměstí byly slavnosti super,ale od té doby to jde prostě z kopce, místo aby se lepšily, jsou horší a stěhujou se z náměstí pomalu pryč... A za kulturu ve městě je odpovědný KD v čele s vedoucí -to se taky nepletu :o)) Kdo jiný dělá městskou kulturu?
Autor: Jaroslav Chadt dne 17. června 2008 v 08:31 reagovat
RE: .....
Nerad bych, aby tato debata sklouzla do nepodložených pomluv. Přece slova "chce vydělat, tak si vymyslel program" jsou zcela legitimní. Jaký podnikatel pracuje za účelem ztráty? Osobně mám malé dítě a jsem rád za každou akci, která se pro děti ve městě koná. Čerti U Hokejky byly super a to i díky tomu, že za přípravou stála parta nadšenců, kteří vytvořili perfektní atmosféru. Rovněž vítání léta, které bylo tento týden U Hokejky bylo zase dobře připravené, teda až na počasí:-) Jsem rád za takové podnikatele, kteří se o svůj podnik perfektně starají a pro návštěvníky dokáží vytvořit příjemnou atmosféru při posezení. Když jdu na nějakou kulturní akci tak určitě závistivě nepřemýšlím, kolik jim to hodí, ale jak kvalitní bude program.
Autor: taminka dne 17. června 2008 v 16:13 reagovat
RE: .....
Špatně to nejspíš chápete, nikdo tu nepomlouvá, já mám také malé děti, ale prostě se mi nelíbí, že někdo supluje město - to je vše. Já to panu Bláhovi přeju, nic proti němu nemám, fakt ne,ale to,že za něj město platí poplatky se mi prostě nelíbí no...když si chce něco soukromník udělat,tak se vším všudy i s riziky a náklady okolo,ne?
Autor: Veseláček dne 17. června 2008 v 08:48 reagovat
RE: .....
Ale nikdo tu nechce, alespoň já ne, používat nepodložené pomluvy. Sem rád, že se tu tedy něco děje. Ale nemyslíte, že podpora ze strany města v takové míře, je minimálně zavádějicí? A výdělek, o tom přeci podnikání je... Myslím si, že je tu více lidí, kteří dokážou udělat pěknou akci, ale jak už zde padlo: "ve Veselí jsou vyvolení a pak ještě vyvolenější a pak nevyvolení" :)
Autor: taminka dne 14. června 2008 v 19:01 reagovat
RE: .....
Trochu? to je ostuda nejostudovatější celé dopravní hřiště a prostor kolem rybníčka!
Autor: ev.zenie dne 16. června 2008 v 12:48 reagovat
RE: .....
Dopravní hřiště je opravdu ostuda Veselí.Ani se nedivim,že poslední roky jsou chatky okolo skoro celé léto prázdné.Prostředí je fakt hrozné a hlavně děsný nepořádek.Komu ten prostor patří?TJ loko nebo město Veselí.Proč tam Veselské služby neuklidí ?
Autor: letec dne 14. června 2008 v 20:18 reagovat
RE: .....
Možná trochu víc ale prozatím by stačilo to tam jen posekat a jestli na to město nemá tak ať to někomu pronajme třeba za symbolicou ,,jednu korunu " tak jako se před pár lety pronajímal kulturák. A co se týče pískoven snad si nědo nemyslíte že by tam někdo povolil pravidelné akce tak jako u Hokejky ....
Autor: Veseláček dne 14. června 2008 v 20:36 reagovat
RE: .....
Je pravda, že po pár úpravách zeleně je to ideální prostor pro podobné akce.. Velmi dobrý nápad...
Autor: letec dne 14. června 2008 v 20:51 reagovat
RE: .....
Jen kdyby si to město vzalo za své (o: pak by stačilo osadit pár laviček nějaké prolézačky a pískoviště a myslím že by bylo na dopraváku živo jak za starých časů
Autor: Macek dne 14. června 2008 v 17:54 reagovat
RE: .....
Tak pod tohle se podepíšu a klidně by tam mohlo být i stále letní kino, na to bych moc rád zašel!!! Co se týká využití pískoven, opravdu nechápu proč už se tam nekonají diskotéky jako za starých časů, co pamatuji ze svého mládí mělo to atmosféru. Já bych to podporoval.
Autor: Jiří Novák dne 11. května 2007 v 15:17 reagovat
veselské slavnosti
dobrá zpráva, nebude se vybírat vstupné!
Autor: taminka dne 8. června 2008 v 11:39 reagovat
RE: veselské slavnosti
no ono milý Jiři letos tak nějak ani není na co....katastrofickej program teda letos, fakt....vyčpělej Ivan Hlas a jinak samý veselský rádoby kapely. Nic nového,žádnej tahák. Není na co jít,tak za co platit?
Autor: Stanislav Kaisler dne 13. června 2008 v 18:03 reagovat
RE: veselské slavnosti
Jistě, jak tu není třeba Madonna, tak to stojí za ...

Samý veselský rádoby kapely - taminko, není nic jednoduššího než se sebrat a ukázat jim jak hraje ta správná kapela, pusťte se do toho

Uvědomte si, že všechno stojí peníze a pokud to má být zadarmo, tak sem holt špičky prostě nedostaneme. A nebo budete jásat, že nám na Veselských slavnostech bude zpívat třeba Kája Gott a pak se 10 let neopraví jediný chodník?
Autor: taminka dne 14. června 2008 v 13:42 reagovat
RE: veselské slavnosti
Gott není třeba,ale jsou to slavnosti a tak tam má být prostě nějaký tahák, něco extra a nezlobte se na mne,tohle je splácanina. Já jsem zastáncem výběru vstupného v ruzumné výši-je to totiž právě o tom,že za více peněz se pak nechá pořídit více muziky.Vstupné se vybírá na všech slavnostech okolo- Tábor, Budějovice, Krumlov, Soběslav. Jenže tady se jeden rok vybírá-lidi řvou, tak se další rok nevybírá,pak se zjistí,že bylo málo peněz, tak se další rok vybírá a lidi řvou,tak se další rok nevybírá-no takhle to jde prostě pořád dokola, protože jsme ve Veselí. Místo aby se slavnosti každý rok vypilovávaly a byly lepší a lepší, tak upadají a jsou rok od roku horší. A proč není letní kino? To snad nestojí miliony.. Víte, prostě tohle je můj názor- veselské kapely prostě patří na Můzu od toho se přeci Můza dělá a Slavnosti mají být slavnostní se slavnostním programem a tak bych obětovala Gondíka za moderátora z rádia a pořídila kvalitnější program.Letos to nemá hlavu ani patu
Autor: Veseláček dne 8. června 2008 v 20:38 reagovat
RE: veselské slavnosti
Musím souhlasit. Všude jinde (Tábor, Budějovice, Pelhřimov) se dělají slavnosti, kde můžeme vidět aktuální umělce a více či méně kvalitní program a zábavu. Nevím, proč to tak není i u nás? Nechápu pozvání moderátora Dalibora Gondíka, jehož honorář odhaduji minimálně na 60-70 tis. korun. Nebylo lepší tyto peníze investovat do kvalitních umělců, nebo do bohatšího programu? Bohužel je to u nás ve městě takhle se vším. Město chce slavnosti, ale nechce na náměstí hluk. Pro podnikatele nastavuje podmínky, za kterých si jen hlupák koupí reklamu. A občerstvení? Na to jsem letos zvědav nejvíce. Proč to zadat profesionálům s dlouholetými zkušenostmi u obdobných akcí, když to může dělat kdokoli, kdo má doma pípu.
Autor: Stanislav Kaisler dne 13. června 2008 v 17:51 reagovat
RE: veselské slavnosti
Proboha, jak můžete srovnávat města jak Tábor, Budějce nebo Pehřimov s Veselím? To nechápete, že jejich finanční možnosti jsou úplně někde jinde?

"Město chce slavnosti ale nechce hluk" - no také úsměvné, na hluk si nestěžovalo město ale jeho obyvatelé zejména z Blatského sídliště. To je také důvod přesunu části programu k hokejce.

Občerstvení - přesně to samé, město prostě jen zrušilo monopol na který bylo velké množství stížností.

Jediné s čím souhlasím, je ten pan Gondík, toho zrovna nemusím, ale uvidíme jak se předvede. Za sebe musím říct že moderování pana Hámy před dvěma lety bylo o řád lepší než výkon moderátorů rádia Kiss z loňska, tam to myslím za ty peníze stálo.
Autor: Veseláček dne 13. června 2008 v 18:16 reagovat
RE: veselské slavnosti
Kvalitní kultura se dá dělat i za málo peněz, jde jen o to vybírat. A pokud jde o vámi zmiňovaný důvod přesunu k Hokejce - méně hluku, směji se já. Je to úplně jedno kde to je. Hluk je o z obojeho stejný - bydlím na Blatském sídlišti. Nemyslel jsem tedy přesně doslova to co jste vyzdvihl, ale přístup k průběhu slavností celkově. A hluk je o lidech, buď nějaké slavnosti chceme a lidé to prostě dva dny vydrží a bude za těmi, kteří to tak berou město stát a nebo dá spíše šanci několika lidem, kteří si stěžují neustále a na všechno. Moderátor musí být hlavně dobrý speaker, je jedno jestli je nebo není z rádia. Znám spoustu divadelníků, kteří namlouvají např. spoty do rádií a vyjadřováním předčí nejednoho moderátora - opět jen umět vybírat. A pokud jde o vstup, ať klidně je. Musé však být přiměřeně vysoký kvalitě programu.
Autor: Stanislav Kaisler dne 13. června 2008 v 22:05 reagovat
RE: veselské slavnosti
Tak tady se shodneme, můj názor je také ten, že dva dny v roce lze vydržet zvýšený (ale nijak strašný) hluk a že by to nemělo být důvodem k omezování. Bohužel převládl jiný názor.

A pokud se týká vybírání vstupného, tak tam je problém s tím jak ho zajistit. Náklady na oplocení náměstí jsou totiž dost velké a bohužel dost lidí je takových, že když se podobné technické opatření nezvolí, tak holt platit nebudou (bohužel).
Autor: taminka dne 14. června 2008 v 13:49 reagovat
RE: veselské slavnosti
kdyby se ve vybírání vstupného vytrvalo a stále se to neměnilo, nikdo by už nenadával a bral by to automaticky.
Co se týká pořádání akcí- pár jsem jich pořádala a vím,že ve Veselí jsou vyvolení a pak ještě vyvolenější a pak nevyvolení-bohužel patřím ke třetí skupině
Autor: Stanislav Kaisler dne 15. června 2008 v 16:22 reagovat
RE: veselské slavnosti
S vybíráním vstupného bych také souhlasil, bohužel náš názor je v menšině.

A k druhé části příspěvku, stejně jako veseláčkovi, nechcete-li o tom diskutovat veřejně, nabízím svůj mail lojzik@centrum.cz k diskusi, případně i osobní setkání. Také nějaké akce pořádám a nikdy jsem se nesetkal s nejmenším problémem, patřím tedy zřejmě k vyvoleným, ale nevím jak jsem si to zasloužil :-)
Autor: letec dne 15. června 2008 v 19:02 reagovat
RE: veselské slavnosti
Samozřejmě s tebou souhlasím je to vždy otázka peněz ale zase si nemyslím že by to bylo tak nákladné nechat vyřezat pár keřů a občas to posekat. Pevné stavby by tam být nemusely jedině snad el. přípojka a pokud se nepletu tak ta snad končí někde u chatek. To by byla asi největší investice ale myslím že by se vyplatila.
Co se týče akcí na pískovně (diskotéky ) tak ty nám město zakázalo z důvodu hluku . Osobně si myslím že to bylo rozhodně méně slyšet než od Hokejky .
Autor: Veseláček dne 14. června 2008 v 20:16 reagovat
RE: veselské slavnosti
Souhlas...
Autor: taminka dne 9. června 2008 v 23:00 reagovat
RE: veselské slavnosti
moje slova. Nechápu ani přesun programu k Hokejce- vidím v tom jasné podporování jednoho podnikatele městem. Nevím,proč nemohla zůstat scéna pouze na náměstí s kvalitním programem od rána do večera- na co poslouchat heligonky na náměstí a pak ještě u Hole??? A mrzí mne jako mámu, že v programu není zařazena se svým vystoupením Žába-mistři Evropy, hlavně že pan Rubáš bude mít vystoupení dvě - ha ha ha ha. A chybí mi i letní kino, mohla z toho vzniknout krásná "veselská" tradice. Ale to by se tam nesmělo promítat Rozmarné léto - ha ha ha ha.
Autor: bumlik dne 13. června 2008 v 22:38 reagovat
RE: veselské slavnosti
Taminto ty jsi pěkná k.... nebo snad v..?
Autor: Stanislav Kaisler dne 13. června 2008 v 17:57 reagovat
RE: veselské slavnosti
Jasné podporování jednoho podnikatele - věřím tomu, že když přijdete z kvalitním nápadem na program pro veselské slavnosti budete podpořena úplně stejně. Udělala jste to?

heligonky na náměstí a pak ještě u hole - on vás někdo nutí to poslouchat, věřte tomu, že heligonky mají své příznivce a to že vy je (stejně jako já) zrovna nemusíte neznamená, že si své posluchače najdou. Není člověk ten aby se zavděčil lidem všem, proto je program tak rozmanitý.

Žába - také mě mrzí že nevystoupí, ale nevím proč tomu tak není, takže nehodlám soudit jestli je to vina pořadatelů.

Letní kino - tady si nejsem jist, ale může to mí souvislost s jarní krádeží vybavení panu Bínovi - prostě není s čím promítat a na rychlo se nepodařill sehnat náhradu.

A co máte proti Rozmarnému létu, je to nádherný film, který se navíc ve Veselí natáčel?
Autor: Tom Bína dne 23. června 2008 v 10:10 reagovat
RE: veselské slavnosti
Nesmysl. Vybavení mám - ostatně na slavnostech jsme promítali loga sponzorů. Jen prostě když vždycky byla tak mizerná návštěvnost, tak se od promítání upustilo. Kdysi jsem zkoušel i sám promítat na ostrově. Dobrovolným vstupným se ale vybralo pouze asi 200,- a to tam bylo dobře přes 100 lidí ! ! !
Autor: Tom Bína dne 23. června 2008 v 10:32 reagovat
RE: veselské slavnosti
Možná kdyby bylo vstupné i na kino taky zadarmo, bylo by plno. 20,- korun za kino? Tolik peněz, když si můžu film pustit doma... Ale to už je na jinou diskuzi
:-D
Autor: Veseláček dne 12. června 2008 v 15:57 reagovat
RE: veselské slavnosti
Souhlas... Doporučuji našim "radním" zajet se tento víkend podívat do Pelhřimova.. Třeba zde najdou inspiraci a pochopí jak se dělají slavnosti města. A na příští rok navrhuji program slavností rozestrkat do všech hospod, aby každý podnikatel mohl těžit z toho, že vůbec nějaké slavnosti jsou a ne jen pan Bláha, který tu má v létě na zábavu monopol. Už vidím jak tu diskotéky, nebo taneční zábavy dělá venku v létě nekdo jiný... To by mu určitě tak snadno jako panu Bláhovi s hlukem, který je slyšet až na horní sídliště neprocházelo.
Autor: Stanislav Kaisler dne 13. června 2008 v 17:59 reagovat
RE: veselské slavnosti
"Už vidím jak tu diskotéky, nebo taneční zábavy dělá venku v létě nekdo jiný" - no proč ne, přijďte se podívat 5.7. na pískovnu, uvidíte že když se chce, tak to jde ....

www.veselskemuzicirovani.cz
Autor: Veseláček dne 13. června 2008 v 18:18 reagovat
RE: veselské slavnosti
Ano přijdu určitě... mají perfektní program. Ale nesrovnávejte.. je to daleko za městem.. A nemyslete si, že jsem se dělat tu akce v létě venku nechtěl. Bohužel, bylo mi řečeno, že jedna diskotéka už tu je a tak nemám nárok...
Autor: Stanislav Kaisler dne 13. června 2008 v 22:06 reagovat
RE: veselské slavnosti
Tak to by mne docel zajímalo, můžete mi sdělit podrobnosti, třeba na mail?
Autor: Stanislav Kaisler dne 13. června 2008 v 22:06 reagovat
RE: veselské slavnosti
lojzik@centrum.cz
Autor: Veseláček dne 16. června 2008 v 09:18 reagovat
RE: veselské slavnosti
Vážím si Vašich názorů a to hlavně proto, že jste jediný ze zastupitelů, který se nebojí veřejně diskutovat a ještě se pod svoje názory podepsat. Možnost jednat s vámi o zmiňované problematice vítám, ovšem nevím, jestli to pro mne v tuto chvíli má ještě víznam. Sem vedením našeho města znechucen!
Autor: Mons dne 20. dubna 2007 v 16:43 reagovat
více ploch pro děti
No já bych řekl,že na prvním místě by se mělo myslet na ty nejmenší z nás-děti.Připadá mi neuvěřitelně,že v celém městě je asi jen jedno moderní hřiště a to je navíc rozkopané.A pískoviště?Je mi jen 18,ale kdybych měl dítě tak bych se bál ho do některého z našich pískovišť jenom pustit.
Autor: marek dne 10. dubna 2007 v 13:22 reagovat
Kdo by nechtěl kus flákoty
Komu by nezavoněl kus flákoty na talíři, jak nás navnadila "obyčejná ženská". Co je do vegetariánství, jakou ti chudáci mají asi radost ze života? Teď jde o to, kde tu príma flákotu sehnat a ještě k tomu levně. Ve Veselí jsou, tuším, tři řezníci, i když čtvrtý býval (možná ještě je) nahoře na sídlišti u zastávky. Balené maso nabízí Tesco, i samoška pod kostelem. Nabídka na Veselí tedy dost velká. Jak jsem pochopil, prý je maso všude drahé a proto je třeba přivést do města dalšího řezníka, který bude prodávat levně - a to nejen o pár haléřů, ale rovnou o celé desetikoruny, jako třeba ve velkých supermarketech v akcích. Kdo je tady blázen? Ti, kdo si opravdu myslí, že je to možné (krvavá ruka TRHU je neúprosná a nemá s Veseláky slitování, proč taky, když jde řezníkům o zisk, ten promění v pořádná auta, či luxusní dovolené), nebo ten řezník, který bude dobrovolně souhlasit se svou chudobou a výše uvedené výhody promění v dobrý pocit, že u něj se Veseláci mají dobře? Chci takového vidět.
Autor: štefan3652 dne 7. května 2007 v 21:03 reagovat
RE: Kdo by nechtěl kus flákoty
Nemyslím si že je třeba stavět v centru další budovu (supermarket penny).Možná by stačilo lépe využít obchodní dům LUŽNICE.
PS-kolik supermarketů tu asi může být?
jen aby to s LUŽNICÍ nedopadlo jako se starou radnicí!

Autor: no name dne 8. května 2007 v 21:12 reagovat
RE: Kdo by nechtěl kus flákoty
A kdo by tam jako chodil? do kopce, budova nanic. Chodit s nákupem z kopce do kopce to je fakt nápad na metál.
Autor: Karel Horváth dne 6. dubna 2007 v 10:38 reagovat
ŘEZNÍK
Doufám, že řeznictví u Penny bude, protože jsou mnohem levnější než místní řezníci a mají mnohem bohatší výběr.
Autor: standa dne 4. dubna 2007 v 15:33 reagovat
Ne všichni chtěj´ flákotu...
Paní "obyčejná ženská", rád slyším názor z kuchyně a v lecčems Vám dávám za pravdu. Nejde přece o to, ten zatracený obchod z Veselí nadobro vykázat, jde o to vykázat jej z místa, které není nejvhodnější. Věřte, že jsou na světě města, kde je radost bydlet a kde ženy nemusejí každý den s prachovkou obcházet byt, nebo dům. Proč by k nim nemělo patřit i Veselí? Jenže v tuhle chvíli je už naše debata více méně akademická, protože vše už je rozhodnuto jinde, ne na tomhle serveru. To, že by v Penny fungoval i řezník, o tom můžeme úspěšně pochybovat. Proč by někdo riskoval? Vždyť v bezprostřední blízkosti už jeden je, zatímco v Soběslavi je k nim z Penny daleko. A jen připomínám, ne všichni chtěj´ na talíři flákotu, někdo je třeba vegetarián - a štasten.
Autor: máca dne 2. dubna 2007 v 13:10 reagovat
:E
Standa má rozum narozdíl od tebe ty poťouchlíku ( xzy )...Já taky nesouhlasím. Zboží budou dovážet kamiony a to se do Veselí nehodí. A chudáci ti co bydlí v Jindřichohradeckej...
Autor: obyčejná ženská z Veselí dne 2. dubna 2007 v 16:13 reagovat
RE: :E
Tak abyste věděli pánové,tak já se na Penny moc těším. Ve Veselí se totiž nakoupit pořádně nedá. Do Tesca to mám daleko a tak budu vděčná za supermarket uprostřed města!!!! Prašnost atd. je mi vyloženě šumák, protože jsme město a prach si doma utřít umím. Jen doufám,že vedle Penny vyroste i řeznictví jako je to v Soběslavi, protože tam mají o hodně bohatší sortiment než naše řeznictví-např.takový čestvý kuřecí maso tady nikde nekoupím. Takže fakt se těším, o negativních dopadech musí přemýšlet chlapi, páč ty nakupování netlačí, ty chtěj prostě jen vidět flákotu na talíři!
starší příspěvky »
strana 1/5
 ::. UBYTOVÁNÍ Veselsko .::

Penzion U Radů

Hamr 20,
  • Web
  • 720038229
  • Cena od 350
  • Kapacita 24 os
Penzion-restaurace

zobrazit další ubytování

 ::. Zprávy z Veselí a okolí .::
 ::. Hlášení rozhlasem Veselí .::
 ::. Aktuální informace MÚ .::
 ::. KATALOG FIREM Veselsko .::
Přidejte zdarma svou firmu do regionálního katalogu VESELSKO. Registrací získáte možnost zadání údajů o vaší firmě, vkládání kulturních akcí do kalendáře regionu, zadání obrázků a podrobných informací k ubytování a stravování.
 ::. ZVEŘEJNĚTE ČLÁNEK .::
Zveřejněte svůj článek
Chcete zveřejnit článek na regionálním serveru VESELSKO?
 ::. Veřejné zakázky ve Veselí .::
 ::. Úřední deska Veselí n.L. .::
 ::. SPOLUPRACUJEME .::

Kontakt  |  RSS  |  Cookies  |  Nastavení souborů cookie
Neoficiální regionální informační server - www.veselsko.cz
Publikování zde uveřejněných textů a fotografií nebo jejich částí, je možné pouze s předchozím souhlasem redakce.