Jižní Čechy Teď
publikováno včera

Publikováno: 20. října 2024, přečteno 17x

autor:
SOBĚSLAV - Hokejisté soběslavského Spartaku odehráli v neděli 20. října zajímavý duel krajské ligy s Vimperkem. Oba trenéři museli sáhnout do sestavy a dát příležitost mladíkům, jelikož leckteré stálice kvůli zdravotním problémům chyběly. Domácí nevstoupili do duelu ideálně a prohospodařili dvě přesilovky, přesto se dostali v závěru periody do vedení. Na začátku druhé třetiny hráli domácí už čtvrtou přesilovku a konečně se po zakončení Vojtěcha Pánka dočkali. Dvougólový náskok vydržel Spartaku pouze do poloviny zápasu. Vimperští se ale neradovali z vyrovnání na 2:2 dlouho, jelikož právě ve druhé půlce duelu rozjel své velké představení junior Sebastian Pánek. Sedmnáctiletý hokejista poslal Spartak do vedení a gólem osm sekund před koncem druhého dějství navýšil opět po přihrávce Petráska na 4:2. Sebastian Pánek si musel počkat na hattrick do poslední minuty zápasu. Ke střele do prázdné branky ho vyzval při hře hostů bez gólmana Kaisler a bylo definitivně rozhodnuto – 5:2. Spartakovci se v příštím kole představí znovu na domácím stadionu, kde jim bude v sobotu 26. října soupeřem Radomyšl (17.00). V pondělí 28. října pak přivítají opět od 17 hodin Hlubokou.
autor: Jižní Čechy Teď