Nepřihlášen úvodní stránka  |  o regionu  |  kontakt  |  administrace  
::. PRIHLÁŠENÍ .::
e-mail:

heslo:

Nová registrace
Zapomenuté heslo

::. M E N U .::

Ikonka VESELSKO.CZ

::. KATALOG FIREM A INSTITUCÍ:
  > Katalog > Ubytování, Cestování > Penziony
::. Apartmánový dům Ponědraž * * *

Apartmánový dům Ponědraž * * *

ulice Ponědraž  13
Město Lomnice nad Lužnicí - Ponědraž
PSČ 378 16
email ponedraz@seznam.cz
www
telefon 608 747 575
IČO 18273611
DIČ
REZERVACE UBYTOVÁNÍ:
telefon 608 747 575
e-mail ponedraz@seznam.cz
POPIS ČINNOSTI:
ubytování

Nově ve vyšším standartu zrekonstruovaná původní zemědělská usedlost v malebné jihočeské vesničce Ponědraž, která leží na břehu stejnojmenného rybníku (140 ha) v CHKO Třeboňsko. Hostům jsou k dispozici dva zcela samostatné apartmány (12+9 lůžek). Každý apartmán je vybaven zařízenou kuchyní, společenskou místností s TV, 2x soc.zařízením se sprchou (vanou)+ WC a třemi ložnicemi (2-4 lůžka). V uzavřeném dvoře je zapuštěný bazén a posezení pod pergolou. Objekt je vhodný jak pro rodinnou rekreaci, tak i pro skupinové pobyty.

 

Poloha a dosah :

     Ponědraž je malebná jihočeská vesnička ležící na břehu stejnojmenného rybníku ( 140 ha ) v CHKO Třeboňsko, které patří k nejcennějším oblastem střední Evropy. Najdeme zde řadu ohrožených druhů rostlin a živočichů. Obec je situována zcela mimo frekventovanější silnice a proto je zde zaručen naprostý klid. Řídká zástavba chalup sloužících převážně k rekreaci dodává místu idylickou a pohodovou atmosféru. Příjezd je řešen po místní komunikaci, která ústí na silnici spojující města Veselí nad Lužnicí (8 km) a Lomnici nad Lužnicí (4km).

 

Vybavení a služby :

     Objekt pensionu je situován v klidné části obce s výhledem do krajiny. Jedná se o nově, ve vyšším standartu zrekonstruovanou původní zemědělskou usedlost při zachování některých prvků lidové architektury. Součástí je i rozsáhlý uzavřený dvůr se zapuštěným bazénem se solárním ohřevem ( průměr 5,5 m ).  Objekt je vhodný jak  pro klidnou rodinnou rekreaci, tak i pro skupinové pobyty.

     Hostům jsou k dispozici dva zcela samostatné apartmány. Větší z nich ( apartmán A ) má  kapacitu až 12 lůžek. Sestává ze společenské místnosti s barevnou TV – SAT, barem odděleným  zařízeným  kuchyňským  koutem  s posezením a  tří  ložnic  v podkroví  objektu  ( 1 x 3 lůžka, 1 x 4 lůžka, 1 x 5 lůžek ). Pětilůžková ložnice je vybavena vlastním kompletním sociálním zařízením se sprchou, pro tří a čtyřlůžkovou ložnici je kompletní sociální zařízení společné s rohovou vanou. V přízemí objektu je hostům k dispozici další samostatná koupelna se sprchou a 2 x samostatné WC ( 1 x s pisoárem ).

     Menší z apartmánů ( apartmán B ) má kapacitu až 9 lůžek. Sestává ze společenské místnosti s barevnou TV – SAT, zařízené kuchyně s barem odděleným posezením a tří ložnic ( 1 x 2 lůžka, 1 x 3 lůžka, 1 x 4 lůžka ). Tří a čtyřlůžková ložnice jsou situovány v podkroví objektu a mají společné kompletní sociální zařízení s vanou. Dvoulůžková ložnice je umístěna v přízemí objektu a má zcela samostatný bezbarierový přístup přímo z terasy. Je vybavena vlastní samostatnou koupelnou se sprchou a samostatným WC. Je vhodná zejména pro rekreanty se sníženou pohyblivostí a pro seniory. Hostům je ještě k dispozici další samostatné WC v přízemí objektu. Teplá voda v obou apartmánech je samozřejmostí.

     Ke každému apartmánu přísluší v prostorném uzavřeném dvoře krytá veranda a kamenná terasa s posezením pod pergolou, která zajišťuje soukromí. Pro všechny hosty je k dispozici zapuštěný bazén se solárním ohřevem ( průměr 5,5 m ), který je situován v zadní části uzavřeného dvora.

     Oba apartmány jsou hostům k dispozici celoročně. Jsou stylově, ale přitom moderně vybaveny. V zimním období je vytápění zajištěno krbovými kamny s teplovzdušným rozvodem, případně el. přímotopy.

 

Možnosti rekreace :

     Ponědraž je obklopena množstvím rybníků a zatopených pískoven, které umožňují snad všechny druhy vodních sportů a jsou rájem pro rybáře. V okolí jsou velmi dobře značené turistické  a cykloturistické  trasy,  cílem  vodácké  turistiky je blízká  řeka  Lužnice.  Dětské  a  sportovní  hřiště je situováno 30 m od objektu, ve vzdálenosti 100 m je přírodní koupaliště. I nejnáročnější rekreanty uspokojí koupání v pískových jezerech, která jsou vzdálena 3 km od objektu. Ve vzdálenosti 200 m je obchod s potravinami a restaurace. V objektu je k dispozici stůl na stolní tenis, na Ponědražském rybníku je možnost využití lodičky a šlapadla.

 

     Tipy na výlet :

-         město Třeboň se zámkem a historickým centrem města (velká přírodní koupaliště, lázně, jízda na koni, historie rybářství a rybníkářství) – 14 km

-         zámek Hluboká + lovecký zámeček Ohrada (aquapark s tobogánem, golfové hřiště, tenis, přírodní koupaliště Bezdrev, historie rybářství a rybníkářství, ZOO) – 20 km 

-         město Jindřichův Hradec se zámkem a historickým centrem města (aquapark, úzkokolejná železnice) – 25 km.

-         město České Budějovice s Černou věží, historickou budovou radnice a historickým centrem města (kulturní a společenské centrum regionu) – 30 km

-         město Český Krumlov se zámkem a historickým centrem města (zařazeno do fondu kulturního dědictví UNESCO) – 50 km.

-         město Tábor s hradem Kotnov a historickým centrem města (historie husitství, přírodní koupaliště Jordán) – 30 km

-         zámek Červená Lhota – 16 km

-         zámek Stráž nad Nežárkou  - 20 km

-         lovecký zámeček Jemčina (možnost jízdy na koni) – 15 km

-         rybník Rožmberk (největší rybník v ČR – 480 ha) – 10 km

-         a mnoho dalších

 ______________________________________________

Aktuální informace :
Děkujeme všem, kteří využili služeb našeho zařízení v sezoně 2008 a věříme, že byli s našimi službami spokojeni. Zároveň upozorňujeme všechny případné zájemce o ubytování, že naše zařízení je pro Vás otevřeno celoročně, tak že můžete využít našich služeb i mimo letní sezonu a to i k soukromým neb firemním oslavám, školením atd.
Pro Ty, na které v sezoně 2008 nevyšel volný termín máme také dobrou zprávu, neb od 01.10.2008 začínáme přijímat Vaše rezervace pro rok 2009 za stejných podmínek.

S pozdravem
Milan Klapka
_______________________________________________

 

Ceník :

Objekt pensionu je možno pronajímat po jednotlivých pokojích i po celých apartmánech s tím, že v hlavní turistické sezóně (červenec + srpen) upřednostňujeme pronájem celých apartmánů. V hlavní sezóně (červenec + srpen) jsou možné min. týdenní pobyty s nástupním dnem vždy v sobotu odpoledne. V hlavní sezóně (červenec + srpen) je cena 390,-Kč / lůžko / noc (při obsazení celého apartmánu 300,- Kč / lůžko / noc).

Apartmán A (= 12 lůžek) = 25.200,-Kč / apartmán / týden

Apartmán B (= 9 lůžek) = 18.900,- Kč / apartmán / týden

Při obsazení celého objektu (apartmán A + apartmán B), sleva 10 %  (= 39.690,- Kč / objekt / týden ).

V období mimo hlavní sezónu (mimo Silvestra) je cena 240,-Kč / lůžko / noc. Jsou možné i kratší pobyty než týdenní (min. 2 noci) a je možno pronajímat i jednotlivé pokoje.

Cena za silvestrovský pobyt je dohodou.

 

Při příjezdu se skládá vratná kauce 2.000,- Kč / apartmán.

 

Domácí zvíře je povoleno pouze po dohodě s majitelem za smluvní poplatek.

 

Cena za spotřebovanou elektrickou energii nad 50 kWh / apartmán : 4,50 Kč / 1 kWh.

 

Poplatek obecnímu úřadu : 8,- Kč / osoba / noc ( děti do 10 let zdarma ).

 

Pronajaté prostory se předávají uklizené. Závěrečný úklid není v ceně pobytu !!

PARAMETRY OBJEKTU:
celkový počet lůžek 21 lůžek
cena od (za osobu) 240
vybavení objektu bazén se solárním ohřevem, kuchyně (2 x), gril, parkoviště, hřiště,
popis okolí
sportovní vyžití
vzdálenost v km  
od centra 4 km
od nádraží 3 km
možnost stravování  
cena snídaně 3
cena polopenze
cena plné penze
PARAMETRY POKOJŮ:
počet pokojů  
1 lůžkových
2 lůžkových 1
3 lůžkových 2
4 lůžkových 3
vybavení pokojů
 ::. UBYTOVÁNÍ Veselsko .::

Apartmánový dům Ponědraž * * *

Ponědraž  13, Lomnice nad Lužnicí - Ponědraž
  • 608 747 575
  • Cena od 240
  • Kapacita 21 os
ubytování

zobrazit další ubytování

 ::. MÍSTO PRO VAŠI REKLAMU .::
Místo pro reklamu
Místo pro zobrazení vaší firmy,  restaurace, penzionu, hotelu...

 ::. FIRMA Veselsko .::

Vrátný - Čáp, STŘECHY, DŘEVOSTAVBY, LEŠENÍ

Jindřichohradecká 488, Veselí nad Lužnicí
  • Pokrývači a klempíři
  • Web
Střechy , dřevostavby, lešení

zobrazit další firmy

 ::. FIRMA Veselsko .::
 ::. KATALOG FIREM .::
Přidejte zdarma svou firmu do regionálního katalogu VESELSKO. Registrací získáte možnost zadání údajů o vaší firmě, vkládání kulturních akcí do kalendáře regionu, vkládání obrázků a podrobných informací k ubytování a stravování.

Kontakt  |  RSS  |  Cookies  |  Nastavení souborů cookie
Neoficiální regionální informační server - www.veselsko.cz
Publikování zde uveřejněných textů a fotografií nebo jejich částí, je možné pouze s předchozím souhlasem redakce.