Jižní Čechy Teď
publikováno před 3 měsíci

Publikováno: 25. listopadu 2023, přečteno 91x

autor:
VESELÍ NAD LUŽNICÍ - Stadion ve Veselí nad Lužnicí hostil v sobotu 25. listopadu bitvu o třetí místo v krajské hokejové lize. Lokomotiva přivítala mužstvo Strakonic, které dostalo v předchozím kole desítku od lídra z Milevska. Domácí odstartovali utkání ubráněnou přesilovkou a vzápětí otevřel skóre Jan Marcilis, který nenápadně zadělal na hattrick. Po několika minutách druhé třetiny vedli Veselští 3:1, poté však zahřívali trestnou lavici jak na běžícím pásu. Při počtu šesti vyloučených absolvovali i ubráněné oslabení tři na pět, nicméně ve výhodě jednoho muže se hosté dostali na kontakt. Myšlenky na srovnání jim vzal v polovině zápasu Adam Mikeš, jehož krosček ocenil rozhodčí Macháček pětiminutovým trestem. Domácí během dlouhé přesilovky opět odskočili, nicméně i další početní výhoda pro Strakonice skončila gólem. Hosté drželi naději na slušný výsledek za stavu 4:3 až do třetí třetiny, v níž ale puk za veselského gólmana nedostali ani při další přesilovce pět na tři. Lokomotiva naopak začala řádit, přidala tři branky, mezi nimiž ukryl svůj hattrickový gól i Marcilis. Veselí porazilo Strakonice 7:3 a v příštím kole si zahraje na ledě otloukánka z Božetic. Strakonice se vypraví v neděli 3. prosince do Českého Krumlova.
autor: Jižní Čechy Teď