Nepřihlášen úvodní stránka  |  o regionu  |  kontakt  |  administrace  
::. PRIHLÁŠENÍ .::
e-mail:

heslo:

Nová registrace
Zapomenuté heslo

::. M E N U .::

Ikonka VESELSKO.CZ

Zásahy veselských hasičů ve 2. čtvrtletí 2018


1. července 2018, Ostatní , přečteno 2555x, komentováno 0x
Zásahy veselských hasičů ve 2. čtvrtletí 2018
Zásahová jednotka SDH Veselí nad Lužnicí má ve 2. čtvrtletí roku 2018 ve statistice zaznamenáno celkem 8 zásahů, z toho dvě dopravní nehody, tři technické pomoci, jeden požár a jedno taktické cvičení.

9. 4. 2018 - Pád malého letadla, Kundratice
K požáru malého letadla, které se zřítilo nedaleko Kundratic, vyjížděly jednotky SDH Dolní Bukovsko, SDH Veselí nad Lužnicí a HZS JčK PS Soběslav v pondělí 9. 4. 2018 odpoledne.

Jednotka vyjela na pokyn OPIS České Budějovice k požáru po pádu malého letadla poblíž obce Kundratice. Při příjezdu na místo zásahu se zde nacházela jednotka JSDH Dolní Bukovsko. Na pokyn velitele zásahu se naše jednotka s vysokotlakým proudem zapojila do likvidace požáru trosek letadla. Po likvidaci požáru a příjezdu jednotky HZS JčK Soběslav byla jednotka odeslána na základnu.

Technika: CAS-32 Tatra 815, CAS-32 Tatra 148
Vyhlášení poplachu 14:59, výjezd jednotky 15:04, návrat na základnu 15:46
Počet zasahujících: 7

13. 4. 2018 - Padlé stromy, Horusice, Veselí nad Lužnicí
V pátek 13. dubna 2018 odpoledne byla jednotka SDH Veselí nad Lužnicí vyslána operačním střediskem k likvidaci padlého stromu na silnici kousek za hrází Horusického rybníka.

Jednotka byla KOPIS vyslána k odstranění padlých stromů na silnici č. 24 z Veselí nad Lužnicí po křižovatku Frahelž. Průzkumem bylo zjištěno že dva stromy již byly odstraněny. Po další domluvě s KOPIS se jednotka přesunula do Průmyslově ulice ve Veselí nad Lužnicí, kde odstranila pomocí motorové pily padlý strom přes vozovku. Po ukončení zásahu se jednotka vrátila na základnu.

Technika: DA Iveco, motorová pila Oleo-mac
Vyhlášení poplachu 14:42, výjezd jednotky 14:49, návrat na základnu 15:33
Počet zasahujících: 5 

13. 4. 2018 - Padlý strom na železniční trati, Val
Další padlý strom likvidovaly společně jednotky SDH Veselí nad Lužnicí a HZS JčK PS Soběslav na železniční trati Veselí n. L. – Č. Velenice v katastru obce Val v pátek 13. 4. 2018 odpoledne.

Jednotka vyjela na pokyn OPIS České Budějovice ke stromu padlému přes koleje u Nového rybníka. Na místo se jednotka dostavila současně s jednotkou HZS JčK PS Soběslav. Průzkumem bylo zjištěno, že se na přejezdu nachází osobní motorový vlak, který zastavil cca 300 m před stromem padlým přes koleje. Jednotky za pomoci soběslavské pily strom rozřezaly a odstranily z trati. Pro případ dalšího stromu mezi místem zásahu a Veselím nad Lužnicí tři členové naší jednotky s motorovou pilou na pokyn velitele zásahu nastoupili do zde stojícího vlaku. S ním se přesunuli do Veselí nad Lužnicí, kde byli vyzvednuti vozidlem se zbytkem jednotky, a poté se jednotka vrátila na základnu.

Technika: DA Iveco
Vyhlášení poplachu 16:33, výjezd jednotky 16:37, návrat na základnu 17:25
Počet zasahujících: 6 

22. 4. 2018 - Padlé stromy, Veselí nad Lužnicí
K odstranění padlých stromů na silnici u Veselských pískoven vyjížděly v neděli 22. dubna 2018 večer jednotky SDH Veselí nad Lužnicí a HZS JčK PS Tábor.

Jednotka byla povolána KOPIS České Budějovice k odstranění stromu na adrese Vlkov 31. Průzkumem bylo zjištěno, že se jedná o strom, který nakloněný nad silnicí z Veselí nad Lužnicí do Vlkova, která vede podél železniční trati (GPS cca: 49.1687506N, 14.7177847E) a je již v katastru města Veselí nad Lužnicí. Strom byl zlomený ve výši cca 6 metrů, zaklíněný do okolních stromů a visel nad silnicí, přičemž hrozil pád na vozovku. Některé větve byly již odlomeny a ležely na vozovce. Velitel jednotky si vyžádal prostřednictvím KOPIS výškovou techniku, aby mohla být nebezpečná část stromu bezpečně odstraněna. Do příjezdu plošiny ze stanice HZS JčK PS Tábor naše jednotka pomocí motorové pily rozřezala a z vozovky odstranila spadlé větve. Po příjezdu plošiny asistovala příslušníkům HZS při odstraňování nebezpečných stromů z plošiny a řídila provoz na komunikaci. Poté odklidila rozřezané části stromů mimo vozovku a provedla úklid komunikace. Následně se jednotka vrátila na základnu.

Technika: DA Iveco, motorová pila Oleo-mac
Vyhlášení poplachu 18:15, výjezd jednotky 18:22, návrat na základnu 20:16
Počet zasahujících: 5 

24. 4. 2018 - Dopravní nehoda osobního automobilu a motocyklu, Veselí nad Lužnicí
Všechny složky IZS včetně jednotek SDH Veselí nad Lužnicí a HZS JčK PS Soběslav zasahovaly v úterý 24. 4. 2018 odpoledne u dopravní nehody osobního automobilu a motocyklu ve Veselí nad Lužnicí.

Členové jednotky, kteří se nacházeli v hasičské zbrojnici, byli informování, že nedaleko došlo k dopravní nehodě se zraněním osoby. Dva členové se okamžitě na místo vydali pěšky. Průzkumem bylo zjištěno, že na křižovatce u odbočení ze silnice I/603 na parkoviště obchodu Penny Market (GPS: 49.1869672N, 14.7064542E) došlo ke střetu osobního automobilu a motocyklu. O zraněného motocyklistu pečovala jedna z kolemjdoucích. Zraněný ležel na zádech, životní funkce byly v pořádku, komunikoval, pokus o jakýkoliv pohyb mu ale způsoboval bolest. Jiní zranění na místě nebyli, ZZS již byla informována. Členové jednotky komunikovali se zraněným a kontrolovali jeho životní funkce. Druzí dva členové jednotky se na místo dostavili s CAS-32 Tatra 148, kterou ustavili tak, aby chránila zasahující. Poté až do příjezdu Policie ČR řídili na místě dopravu. Ve spolupráci s Policií ČR naši členové zajistili místo pro přistání vrtulníku na nedaleké křižovatce silnic I/603 a II/147 a pomáhali nadále při řízení dopravy. Na místo se následně dostavila také jednotka HZS JčK PS Soběslav a přiletěl vrtulník LZS AČR. Dle pokynů lékařů členové naší jednotky asistovali při ošetření pacienta a také při vytvoření zástěn. Po odletu vrtulníku se zraněným se naše jednotka na rozkaz velitele zásahu vrátila na základnu.

Technika: CAS-32 Tatra 148
Vyhlášení poplachu 18:09, výjezd jednotky 18:10, návrat na základnu 18:45
Počet zasahujících: 4 

5. 5. 2018 - Roj včel, Veselí nad Lužnicí
Poplach kvůli roji včel, který se usadil na Štěpnici ve Veselí nad Lužnicí, byl vyhlášen jednotce SDH Veselí nad Lužnicí v sobotu 5. 5. 2018 v poledne. Jednotka nakonec nevyjížděla. Naše jednotka není na zásahy při likvidaci obtížného hmyzu vybavena, operační proto povolal jinou jednotku.

8. 5. 2018 - Požár pily, Dráchov
Druhý stupeň požárního poplachu byl vyhlášen v úterý 8. 5. 2018 večer. Při požáru pily v Dráchově zasahovaly jednotky HZS JčK Soběslav, Tábor a České Budějovice společně s dobrovolnými hasiči z Dráchova, Dolního Bukovska, Kardašovy Řečice, Lomnice n.L., Tučap a Veselí nad Lužnicí.

Naše jednotka byla OPIS České Budějovice vyslána k požáru pily v obci Dráchov. Při příjezdu na místo zásahu bylo průzkumem zjištěno, že zde již zasahují jednotky HZS JčK PS Soběslav a JSDH Dráchov. Jednalo se požár střechy pily a meziskladu dřeva. Na rozkaz velitele zásahu členové naší jednotky již vytvořeným proudem C hasili střechu dílny. Po lokalizace požáru společně se členy JSDH Tučapy prováděli rozebírání střešní konstrukce na střeše dílny a dohašování skrytých ohnisek požáru. Další část jednotky vytvořila pomocí hadic B druhé dopravní vedení od čerpacího stanoviště, zřízeného JSDH Dráchov na břehu Lužnice pod silničním mostem, k požářišti. Dále bylo vytvořeno druhé čerpací stanoviště pomocí plovoucího čerpadla Niagara u mlýnského náhonu a pomocí naší CAS-32 T148 společně s CAS-32 T148 JSDH Dolní Bukovsko byly prováděna dálková kyvadlová doprava vody na místo zásahu a doplňování vody do zasahujících cisteren. Z CAS-32 T815 byla dodávána voda na plošinu jednotky HZS JčK PS Tábor. Po likvidaci požáru se jedno naše družstvo s CAS-32 T148 na rozkaz velitele zásahu vrátilo na základnu. Druhé družstvo s CAS-32 T815 zůstalo na místě společně s místní jednotkou jako dohled. Během noci byl prováděn průzkum a případné dohašování doutnajících ohnisek. Ráno se na místo zásahu vrátila jednotka HZS JčK PS Soběslav, která společně s naší jednotkou pokračovala v dohašení skrytých ohnisek požáru. Poté se na rozkaz velitele zásahu naše jednotka vrátila na základnu.

Technika: CAS-32 Tatra 815, CAS-32 Tatra 148, plovoucí čerpadlo Niagara
Vyhlášení poplachu 21:33, výjezd jednotky 21:39, návrat na základnu 8:22
Počet zasahujících: 8 

18. 6. 2018 - Taktické cvičení, ZŠ Komenského, Soběslav
Požár ve 2. patře základní školy na Komenského ulici v Soběslavi byl námětem taktického cvičení, do kterého se v pondělí 18. 6. 2018 dopoledne zapojily jednotky HZS JčK Soběslav a Tábor společně s jednotkou SDH Veselí nad Lužnicí.

Jednotka byla KOPIS České Budějovice povolána k požáru v Komenského ulici v Soběslavi. Po příjezdu na místo bylo průzkumem zjištěno, že se jedná o požár v prostoru počítačové učebny, která se nachází v III. nadzemním podlaží budovy Základní školy. Na místě již zasahovala jednotka HZS JčK PS Soběslav. Na rozkaz velitele zásahu dva členové naší jednotky v dýchací technice vytvořili druhý útočný proud C ve III. nadzemním podlaží od rozdělovače soběslavské jednotky a podílela se na lokalizaci a likvidaci požáru. Naše CAS společně s CAS HZS JčK PS Tábor, která se také dostavila na místo události, byla v záloze pro případné doplňování vody do CAS soběslavské jednotky. Po skončení cvičení se naše jednotka na rozkaz velitele zásahu vrátila na základnu.

Technika: CAS-32 Tatra 815
Vyhlášení poplachu 10:02, výjezd jednotky 10:06, návrat na základnu 11:04
Počet zasahujících: 4

 

Další informace o činnosti najdete na webu Sboru dobrovolných hasičů Veselí nad Lužnicí na adrese http://sdh-veseli.hyperlink.cz .

 

autor: Stanislav Kaisler

Komentáře k článku: Zásahy veselských hasičů ve 2. čtvrtletí 2018
Počet komentářů: 0
   
   

Kontakt  |  RSS  |  Cookies  |  Nastavení souborů cookie
Neoficiální regionální informační server - www.veselsko.cz
Publikování zde uveřejněných textů a fotografií nebo jejich částí, je možné pouze s předchozím souhlasem redakce.