Nepřihlášen úvodní stránka  |  o regionu  |  kontakt  |  administrace  
::. PRIHLÁŠENÍ .::
e-mail:

heslo:

Nová registrace
Zapomenuté heslo

::. M E N U .::

Ikonka VESELSKO.CZ

Zásahy veselských hasičů ve 2. čtvrtletí 2017


10. července 2017, Ostatní , přečteno 3235x, komentováno 0x
Zásahy veselských hasičů ve 2. čtvrtletí 2017
Ve druhém čtvrtletí roku 2017 zasahovala jednotka Sboru dobrovolných hasičů Veselí nad Lužnicí u tří požárů, provedla jednu technickou pomoc a absolvovalo jedno taktické cvičení.

17. 4. 2017 - Požár trávy, Soběslav
K ohlášenému požáru trávy vyjížděly v pondělí 17. 4. 2017 odpoledne jednotky HZS JčK PS Soběslav a SDH Veselí nad Lužnicí a Soběslav. 

Naše jednotka byla vyslána OPIS České Budějovice k požáru trávy v obci Soběslav. Cestou k zásahu byla jednotka operačním důstojníkem odvolána zpět na základnu. 

Technika: CAS-32 Tatra 815
Vyhlášení poplachu 16:24, výjezd jednotky 16:32, návrat na základnu 16:58
Počet zasahujících: 4 

18. 5. 2017 - Taktické cvičení, Veselí nad Lužnicí
Požár nahlášený EPS ve firmě Teufelberger s.r.o. ve Veselí nad Lužnicí byl námětem taktického cvičení, kterého se ve čtvrtek 18. 5. 2017 zúčastnily jednotky HZS Jčk PS Soběslav a Tábor a SDH Veselí nad Lužnicí. 

Jednotka byla vyslána k požáru ve firmě Teufelberger spol. s r.o. V okamžiku příjezdu na místě již zasahovala jednotka HZS Jčk PS Soběslav. Na pokyn velitele zásahu se naše jednotka s CAS 32 Tatra 148 přesunula a pomocí savic se napojila na požární nádrž pro SHZ podniku. Z důvodu větší vzdálenosti byly pro napojení použity 4ks savic od jednotky Soběslav.Zároveň jednotka rozvinula vedení 8xB pro doplňování vody do CA 32 Tatra 815. Z T815 bylo natažena hadice pro doplňování vody do CAS 32 Soběslav . Vozidlo T148 bylo napojeno i na podzemní hydrant, který se nachází u požární nádrže. Mezitím se na místo dostavila jednotka HZS Tábor. Dva členové naší jednotky společně se členem HZS Tábor byli vysláni v dýchací technice k průzkumu administrativních prostor ve výrobní hale, kde byla hlášena zraněná osoba. Zraněná osoba byla nalezena a na nosítkách odnesena ven z budovy. Po ukončení zásahu se jednotka vrátila na základnu. 

Technika: CAS-32 Tatra 815, CAS-32 Tatra 148, dýchací přístroj Dräger 2x
Vyhlášení poplachu 15:03, výjezd jednotky 15:13, návrat na základnu 16:21
Počet zasahujících: 8 

7. 6. 2017 - Požár osobního automobilu, Horusice
Jednotky HZS Jčk PS Soběslav a SDH Veselí nad Lužnicí byly ve středu 7. 6. 2017 odpoledne povolány k požáru osobního automobilu v Horusicích. 

Jednotka byla vyslána KOPIS České Budějovice k požáru osobního automobilu do obce Veselí nad Lužnicí, místní část Horusice. Při příjezdu na místo zásahu bylo zjištěno, že hořící osobní automobil Renault Thalia je pomocí nakladače JCB541 s teleskopickým manipulátorem místní firmy odvážen od obytných budov, které ohrožovaly plameny, na blízké pole. Po složení automobilu z nakladače naše jednotka vytvořila jeden C proud. Zároveň se na místo dostavila jednotka HZS JčK PS Soběslav, která pomocí námi vytvořeného C proudu a vysokotlakého proudu z vlastní CAS v dýchací technice zahájila hašení hořícího auta. Naše jednotka dále otevřela motorový prostor auta pomocí VRVN-1 a páčidla a hasila jej vytvořeným C proudem, který převzala od jednotky Soběslav. Po likvidaci požáru a příjezdu vyšetřovatele HZS byla naše jednotka velitelem zásahu odeslána na základnu. 

Technika: CAS-32 Tatra 815
Vyhlášení poplachu 14:49, výjezd jednotky 14:56, návrat na základnu 15:55
Počet zasahujících: 4 

18. 6. 2017 - Požár domu, Kardašova Řečice
V neděli 18. 6. 2017 dopoledne byla jednotka SDH Veselí nad Lužnicí vyslána na pomoc při likvidaci požáru rodinného domu v Kardašově Řečici, u kterého již zasahovaly jednotky HZS JčK ÚO J. Hradec a ÚO Tábor a SDH Deštná, K. Řečice a J. Hradec. 

Jednotka vyjela na výzvu OPIS České Budějovice k požáru domu v obci Kardašova Řečice. Po příjezdu na místo se jednotka na pokyn velitele zásahu přesunula v dýchací technice na půdu zasaženého objektu. Zde odstraňovala složenou izolaci a střešní latě. Po vyčerpání vzduchu v lahvích byla jednotka vystřídána jednotkou JSDH Deštná. Po výměně náhradních vzduchových lahví se jednotka vrátila zpět na místo zásahu, kde vystřídala jednotku JSDH J.Hradec. Členové jednotky zde odstraňovali odřezané části podlahové konstrukce a zároveň odkrytá místa dohašovali pomocí připraveného prudu C. Po odstranění konstrukce se jednotka na pokyn velitele zásahu vrátila na základnu. 

Technika: DA Iveco, dýchací přístroje Dräger 5x
Vyhlášení poplachu 9:30, výjezd jednotky 9:38, návrat na základnu 12:12
Počet zasahujících: 5 

23. 6. 2017 - Strom nad silnicí, Val - Hamr
Strom nakloněný nad silnicí ve Valu - Hamru za mostem směrem na tábořiště byl v pátek 23. 6. 2017 dopoledne příčinou výjezdu jednotek HZS JčK PS Soběslav a SDH Veselí nad Lužnicí. 

Jednotka byla vyslána OPIS České Budějovice k padlému stromu v obci Hamr. Po příjezdu na místo bylo zjištěno že se jedná o prasklý strom hrozící pádem na vedle stojící maringotku. Proto byla po dohodě s OPIS povolána jednotka HZS PS Soběslav, která po příjezdu převzala velení. Členové této jednotky strom pokáceli a ve spolupráci s naší jednotkou strom rozřezali a odklidili mimo silnici. Po úklidu komunikace se jednotka na pokyn velitele zásahu vrátila na základnu. 

Technika: DA Iveco, motorová pila Ole-Mac
Vyhlášení poplachu 10:31, výjezd jednotky 10:38, návrat na základnu 11:52
Počet zasahujících: 4

 

Další informace o činnosti najdete na webu Sboru dobrovolných hasičů Veselí nad Lužnicí na adrese http://sdh-veseli.hyperlink.cz .

autor: Stanislav Kaisler

Komentáře k článku: Zásahy veselských hasičů ve 2. čtvrtletí 2017
Počet komentářů: 0
   
   

Kontakt  |  RSS  |  Cookies  |  Nastavení souborů cookie
Neoficiální regionální informační server - www.veselsko.cz
Publikování zde uveřejněných textů a fotografií nebo jejich částí, je možné pouze s předchozím souhlasem redakce.