Nepřihlášen úvodní stránka  |  o regionu  |  kontakt  |  administrace  
::. PRIHLÁŠENÍ .::
e-mail:

heslo:

Nová registrace
Zapomenuté heslo

::. M E N U .::

Ikonka VESELSKO.CZ

Žáci SOŠEP zvelebovali naučnou stezku na Borkovických blatech.


21. června 2017, Aktuality , přečteno 3753x, komentováno 0x
Žáci SOŠEP zvelebovali naučnou stezku na Borkovických blatech.
Ve dnech 22. 5. - 26. 5. 2017 se uskutečnila skupinová praxe prvního ročníku oboru ekologie a životní prostředí Střední odborné školy ekologické a potravinářské z Veselí nad Lužnicí.

Ve dnech 22. 5. - 26. 5. 2017 se uskutečnila skupinová praxe prvního ročníku oboru ekologie a životní prostředí Střední odborné školy ekologické a potravinářské z Veselí nad Lužnicí.  Pro tento rok byla pro praxi vybrána lokalita Borkovických blat. Tato přírodní rezervace představuje nejsevernější rašeliniště Třeboňské pánve.

Studenti byli seznámeni s okolím Borkovických blat a s naučnou stezkou, která jimi vede. Jejich hlavním úkolem bylo provádět údržbu této stezky. Jednalo se především o vystříhávání krušiny a náletových rostlin. V rámci praxe tak mohli obdivovat zajímavou flóru této lokality. Jednalo se především o suchopýry a rojovníky, které zrovna bohatě kvetly a voněly, klikvu bahenní, různé druhy ostřice, kapradin, rašeliníky a v neposlední řadě o rosnatku okrouhlolistou. V průběhu týdne byli studenti seznámeni s problematikou údržby přírodní rezervace a odnesli si mnoho cenných informací o borkovických rašeliništích, zejména o průběhu těžby rašeliny v minulosti a následné péči o rašeliniště, kdy je prioritním zájmem udržení hydrologického režimu. Cílem praxe byla především podpora suchopýrových a oligotrofních ostřicovo-rašeliníkových společenstev, což se po týdnu intenzivního prostřihávání  rostlin, které do těchto společenstev nepatří, podařilo.

Odborná praxe představuje přínos nejen pro studenty, ale také pro samotný ekosystém rašelinišť, který opravdu stojí za návštěvu.

Mgr. Jan Čihák

Autor fotografií Mgr. Jan Čihák

autor: SOŠEP Veselí nad Lužnicí

Komentáře k článku: Žáci SOŠEP zvelebovali naučnou stezku na Borkovických blatech.
Počet komentářů: 0
   
   

Kontakt  |  RSS  |  Cookies  |  Nastavení souborů cookie
Neoficiální regionální informační server - www.veselsko.cz
Publikování zde uveřejněných textů a fotografií nebo jejich částí, je možné pouze s předchozím souhlasem redakce.