Nepřihlášen úvodní stránka  |  o regionu  |  kontakt  |  administrace  
::. PRIHLÁŠENÍ .::
e-mail:

heslo:

Nová registrace
Zapomenuté heslo

::. M E N U .::

Ikonka VESELSKO.CZ

Zásahy veselských hasičů ve 4. čtvrtletí 2016


1. ledna 2017, Ostatní , přečteno 3302x, komentováno 1x
Zásahy veselských hasičů ve 4. čtvrtletí 2016
Pět požárů a čtyři technické pomoci se objevují ve statistikách veselských dobrovolných hasičů v posledním čtvrtletí roku 2016. Za celý rok tak evidují celkem 34 výjezdů k nejrůznějším událostem.

19. 10. 2016 - Požár stodoly, Zálší
Požár stodoly v Zálší byl příčinnou výjezdu jednotek HZS JčK PS Soběslav a SDH Veselí nad Lužnicí ve středu 19. 10. 2016 ráno. 

Naše jednotka byla vyslána KOPIS České Budějovice k požáru kůlny v obci Zálší. Po příjezdu na místo bylo průzkumem zjištěno, že se jedná o požár stodoly, hořela část krovu a uskladněné uhlí. Na místě zasahovala jednotka HZS JčK PS Soběslav, která požár již lokalizovala. Členové naší jednotky se s využitím C proudu nataženého soběslavskou jednotkou zapojili do dohašování skrytých ohnisek, vynášení doutnajícího materiálu ze stodoly, dohašování doutnajících částí krovu, úklidu střešní krytiny, která napadala na sousední pozemek a instalace osvětlení místa zásahu. Po likvidaci požáru se jednotka na rozkaz velitele zásahu vrátila na základnu. 

Technika: CAS-32 Tatra 815, CAS-32 Tatra 148
Vyhlášení poplachu 5:52, výjezd jednotky 6:02, návrat na základnu 7:24
Počet zasahujících: 8 

26. 10. 2016 - Požár domu na náměstí, Veselí nad Lužnicí
Jednotky HZS JčK PS Soběslav a SDH Veselí nad Lužnicí zasahovaly ve středu 26. 10. 2016 odpoledne při požáru opuštěného bytu v domě na Náměstí T.G.M. ve Veselí nad Lužnicí. 

Naše jednotka byla povolána KOPIS Č. Budějovice k požáru v domě na Náměstí T.G.M. 133 ve Veselí nad Lužnicí. Naše jednotka se na místo dostavila jako první. Průzkumem bylo zjištěno, že z otevřeného okna v 1. NP je cítit kouř. Jednotka k tomuto oknu postavila žebřík. Na místo se v tu chvíli dostavila jednotka HZS JčK PS Soběslav, jejíž velitel převzal velení zásahu. Velitelé obou jednotek pokračovali v průzkumu, po žebříku vlezli do objektu otevřeným oknem v 1 NP. Příslušníci HZS Soběslav v DT po dalším žebříku vlezli do 2. NP (podkroví), kde také prováděli průzkum. Během průzkumu nebyly nalezeny žádné osoby a zároveň byla otevírána okna, aby byl prostor odvětrán. Zdroj zakouření byl nakonec nalezen v 1. NP u komína, kde bylo na podlaze otevřené ohniště. To bylo uhašeno pomocí vysokotlakého proudu z CAS HZS Soběslav. Poté jednotky prohledaly celý objekt od sklepa až po podkroví, aby vyloučily přítomnost osob. Přitom byly nalezeny vylomené dveře v zadní části objektu. Následně jednotky provedly i kontrolu sousedních objektů a vyčkaly příjezdu vyšetřovatele a zástupce majitele objektu. Po předání objektu se naše jednotka na rozkaz velitele zásahu vrátila na základnu. 

Technika: CAS-32 Tatra 815
Vyhlášení poplachu 17:40, výjezd jednotky 17:46, návrat na základnu 19:20
Počet zasahujících: 4 

27. 10. 2016 - Pátrání po pohřešované osobě, Klec
Ve čtvrtek 27. 10. 2016 v poledne vyjížděla jednotka SDH Veselí nad Lužnicí do obce Klec, kde společně s jednotkami HZS JčK PS Třeboň, SDH Lomnice n. L. a Policií ČR pátrala po pohřešované osobě. 

Naše jednotka byla vyslána KOPIS České Budějovice do obce Klec, kde se měla podílet na pátrání po pohřešované osobě. Po příjezdu na výchozí místo pátrání (na kraji obce Klec, GPS: 49°6'7.118"N, 14°44'56.789"E ) zde již byly hlídky Policie ČR. Na místo se dále dostavily i jednotky HZS JčK PS Třeboň a JSDH Lomnice nad Lužnicí. Dle pokynů velitele zásahu (z oddělení Policie ČR) se naše jednotka rozdělila na dvě družstva, která měla v okolí (Nadějská rybniční soustava) pátrat po pohřešované osobě mužského pohlaví, ročník 1975, která odešla z domova se sebevražednými úmysly. První družstvo dostalo za úkol průzkum okolí rybníka Láska, druhé družstvo okolí rybníka Naděje. Během průzkumu byla obě družstva povolána zpět do výchozího místa pátrání, protože pohřešovanou osobu již našla jiná pátrací skupina. Následně se jednotka na rozkaz velitele zásahu vrátila na základnu. 

Technika: DA Iveco
Vyhlášení poplachu 12:03, výjezd jednotky 12:12, návrat na základnu 13:25
Počet zasahujících: 7 

12. 11. 2016 - Požár automatu na potraviny, Veselí nad Lužnicí
V sobotu 12. 11. 2016 po obědě vyjížděly jednotky HZS JčK PS Soběslav a SDH Veselí nad Lužnicí k požáru v areálu firmy PARTNER IN PET FOOD S.R.O. ve Veselí nad Lužnicí. 

Jednotka byla vyslána OPIS České Budějovice k požáru výrobního stroje v areálu firmy PARTNER IN PET FOOD s.r.o. Při příjezdu naší jednotky zde již zasahovala jednotka HZS JčK PS Soběslav. Na pokyn velitele zásahu zůstala naše jednotka jako záloha na místě a posléze byla odeslána zpět na základnu. 

Technika: CAS-32 Tatra 148
Vyhlášení poplachu 12:24, výjezd jednotky 12:34, návrat na základnu 12:50
Počet zasahujících: 4 

13. 11. 2016 - Asistence při cyklokrosu, Veselí nad Lužnicí
V neděli 13. 11. 2016 po celý den poskytovali členové jednotek SDH Veselí nad Lužnicí a Tábor asistenci při cyklokrosovém závodě v areálu TJ Lokomotiva ve Veselí nad Lužnicí. 

Jednotka ve spolupráci s jednotkou JSDH Tábor asistovala (mytí kol) při cyklokrosovém závodě Velká cena Veselí nad Lužnicí 2016. Po ukončení závodu se jednotka vrátila na základnu. 

Technika: CAS-32 Tatra 815, DA Iveco
Výjezd jednotky 8:45, návrat na základnu 16:08
Počet zasahujících: 7 

2. 12. 2016 - Čerpání vody, Veselí nad Lužnicí
K čerpání vody na rekonstruované Riegerově ulici ve Veselí nad Lužnicí vyjížděla v pátek 2. 12. 2016 jednotka SDH Veselí nad Lužnicí. 

Na žádost firmy Čevak a.s. bylo provedeno odčerpání jímky v Riegerově ulici ve Veselí nad Lužnicí, kde probíhá rekonstrukce vodovodu a kanalizace. Po ukončení zásahu se jednotka vrátila na základnu. 

Technika: DA Iveco, plovoucí čerpadlo Niagara
Vyhlášení poplachu 8:00, výjezd jednotky 8:00, návrat na základnu 9:04
Počet zasahujících: 2 

16. 12. 2016 - Požár sila, Veselí nad Lužnicí
Na dva dny se protáhl zásah u požáru sila ve firmě Frisch Holz-Systembau s.r.o. ve Veselí nad Lužnicí, u kterého zasahovaly v pátek 16. 12. 2016 ráno jednotky SDH Veselí nad Lužnicí a HZS JčK PS Soběslav a Tábor. 

Jednotka byla povolána KOPIS České Budějovice k výbuchu a následnému požáru sila ve firmě Frisch Holz-Systembau s.r.o. ve Veselí nad Lužnicí. Jednotka vyjela s CAS-32 Tatra 815 (1 + 3). Při dopravě k zásahu se na vozidle začaly projevovat problémy se spojkou. Proto byla pro jistotu povolána rovněž CAS-32 Tatra 148 (0 + 1). Při příjezdu na místo zásahu bylo průzkumem zjištěno, že zde již zasahuje jednotka HZS JčK PS Soběslav s CAS Mercedes Atego a že hoří piliny v sile. Naše jednotka na rozkaz velitele zásahu provedla průzkum na střeše přilehlého objektu. Na ní vystoupila pomocí čtyřdílného nastavovacího žebříku. Zjistila zde, že na jednom místě je střecha proražena zřejmě odlétnutým plechem a hoří hromada pilin, která na střechu také přilétla. Piliny jsme uhasili vodou z vysokotlakého proudu ze soběslavské CAS. Pomocí bourací sekyry bylo místo odkryto, aby bylo odhaleno případné hoření mezi dvěma vrstvami plechu. Poté, co byla na místo dopravena termokamera a velitel zásahu pomocí ní provedl průzkum, byla naše jednotka v 7:10 odeslána na základnu. V 15:06 byla jednotka povolána na místo zásahu znovu. Vyjížděla s CAS-32 Tatra 148 (1 + 2). Průzkumem bylo zjištěno, že probíhá vyprazdňovaní sila do přistaveného kontejneru a traktorového přívěsu. Na rozkaz velitele zásahu jednotka sledovala, zda ze šnekového dopravníku nepadají žhavé piliny a případně je dohašovala připraveným proudem C. Pokud došlo k vznícení pilin v sile byly uhašeny pomocí stabilního hasicího zařízení nebo pomocí 2 proudů C z CAS-32 Tatra 148. Aby fungoval šnekový dopravník bylo nutno průběžně očisťovat a případně seřizovat spínací čidla. Pomocí lopat a dřevěných tyčí byly také slepené piliny uvolňovány a sráženy na šnekový dopravník. Když bylo silo téměř vyprázdněno, bylo nutné zbylou asi dvaceticentimetrovou vrstvu pilin vyházet pomocí lopat na dopravník. Při této činnosti došlo k lehkému zranění člena jednotky Petra Šimonoviče, kterého do pravé nohy udeřil náhle uvolněný rotující šnekový podavač. V průběhu zásahu byla zasahují jednotka ve 2:30 a v 8:15 vystřídána jiným družstvem 1 + 2. Po vyvezení všech pilin ze sila se jednotka vrátila na rozkaz velitele zásahu na základnu. 

Technika: CAS-32 Tatra 815, CAS-32 Tatra 148
Vyhlášení poplachu 5:49, výjezd jednotky 5:56, návrat na základnu 17.12. 14:59
Počet zasahujících: 12 

20. 12. 2016 - Požár půdy rodinného domu, Žíšov
Požár v půdním prostoru rodinného domu v Žíšově byl důvodem svolání jednotek SDH Veselí n. L., D. Bukovsko a Žíšov a HZS JčK PS Soběslav a Tábor v úterý 20. 12. 2016 brzy ráno. 

Jednotka vyjížděla na základě poplachu vyhlášeného KOPIS České Budějovice k požáru rodinného domu v obci Žíšov č.p. 9. Při příjezdu na místo události bylo průzkumem zjištěno, že zde zasahuje jednotka HZS JčK PS Soběslav a že se jedné o požár půdního prostoru v okolí komína na ploše cca 1 x 1 m. Na rozkaz velitele zásahu naše jednotka asistovala při rozebírání stropní konstrukce, vynášení materiálu z domu na dvůr a dohašování zbylých ohnisek. Po likvidaci požáru se jednotka na rozkaz velitele zásahu vrátila na základnu. 

Technika: CAS-32 Tatra 148
Vyhlášení poplachu 3:15, výjezd jednotky 3:24, návrat na základnu 4:55
Počet zasahujících: 4 


Další informace o činnosti najdete na webu Sboru dobrovolných hasičů Veselí nad Lužnicí na adrese http://sdh-veseli.hyperlink.cz .

autor: Stanislav Kaisler

Komentáře k článku: Zásahy veselských hasičů ve 4. čtvrtletí 2016
Počet komentářů: 1, poslední 1. 1. 2017 11:54:05
   
   

Kontakt  |  RSS  |  Cookies  |  Nastavení souborů cookie
Neoficiální regionální informační server - www.veselsko.cz
Publikování zde uveřejněných textů a fotografií nebo jejich částí, je možné pouze s předchozím souhlasem redakce.