Nepřihlášen úvodní stránka  |  o regionu  |  kontakt  |  administrace  
::. PRIHLÁŠENÍ .::
e-mail:

heslo:

Nová registrace
Zapomenuté heslo

::. M E N U .::

Ikonka VESELSKO.CZ

Nácvik výstavby protipovodňových opatření na Bechyňském potoce


17. listopadu 2016, Ostatní , přečteno 2539x, komentováno 0x
Nácvik výstavby protipovodňových opatření na Bechyňském potoce
V pátek 30. 9. 2016 večer jednotky SDH Veselí n. L. a Přehořov a HZS JčK Soběslav a Tábor absolvovaly prověřovací cvičení s tématem instalace protipovodňových opatření na Bechyňském potoce.

Námětem prověřovacího cvičení byla instalace protipovodňových opatření (dále jen PPO) na Bechyňském potoce ve Veselí nad Lužnicí za zhoršených světelných podmínek (bylo vypnuto veřejné osvětlení). Jednotce byl vyhlášen poplach OPIS České Budějovice. Na žádost starosty města bylo nutné kvůli stoupající hladině Bechyňského potoka instalovat PPO na úsecích v okolí potoka. 

Na místo zásahu do Weisovy ulice (GPS 49°11'20.166"N, 14°41'40.990"E) se jednotka dostavila společně s jednotkou HZS JčK PS Soběslav (CAS Mercedes). Průzkumem bylo zjištěno, že v celé lokalitě je vypnut elektrický proud a nefunguje veřejné osvětlení. Po domluvě s velitelem zásahu se naše jednotka rozdělila na dvě družstva. 

První družstvo společně se soběslavskou jednotkou za pomoci elektrocentrály a osvětlovacího stožáru z našeho DA Iveco a soběslavské CAS nejprve osvětlilo část ulice Weisova a Na potoce. Poté postavilo stan pro obsluhu čerpacího agregátu a provedlo očištění prostupů v protipovodňových zdech. Poté, co se na místo dostavili pracovníci firmy Čevak a.s. s čerpadlem, pomohli s jeho ustavením a montáží sacího a výtlačného vedení. Zároveň poté co pracovníci Veselských služeb dopravili na místo příslušný materiál, provedli stavbu mobilních protipovodňových zábran ve Weisově ulici a instalovali hrazení do prostupů v ulici Na potoce. 

Druhé družstvo se dopravilo na druhý úsek, do ulice Sokolské (GPS 49°11'25.770"N, 14°41'55.542"E), kde spolupracovalo s jednotkami HZS JčK ÚO Tábor a SDH Přehořov, které se mezitím dostavily na místo zásahu. Společně provedli instalaci osvětlení celého úseku a následně instalovali čerpadla a hrazení do prostupů. 

Velitel jednotky pan Kaisler se ve 20 hod. zúčastnil zasedání povodňové komise města Veselí nad Lužnicí. Po dokončení instalace obou úseků (v cca 20:36 hod.) byla provedena kontrola komisí slouženou ze zástupů města, HZS a místního SDH a následně jsme se podíleli na demontáži a odvozu všech PPO. Poté se jednotka na rozkaz VZ vrátila na základnu. 

Technika: DA Citroen Jumper, DA Iveco, elektrocentrála Honda, mobilní osvětlovací stožár.
Vyhlášení poplachu 19:03, výjezd jednotky 19:11, návrat na základnu 22:10
Počet zasahujících: 17

Další informace o činnosti najdete na webu Sboru dobrovolných hasičů Veselí nad Lužnicí na adrese http://sdh-veseli.hyperlink.cz

autor: Stanislav Kaisler

Komentáře k článku: Nácvik výstavby protipovodňových opatření na Bechyňském potoce
Počet komentářů: 0
   
   

Kontakt  |  RSS  |  Cookies  |  Nastavení souborů cookie
Neoficiální regionální informační server - www.veselsko.cz
Publikování zde uveřejněných textů a fotografií nebo jejich částí, je možné pouze s předchozím souhlasem redakce.