Nepřihlášen úvodní stránka  |  o regionu  |  kontakt  |  administrace  
::. PRIHLÁŠENÍ .::
e-mail:

heslo:

Nová registrace
Zapomenuté heslo

::. M E N U .::

Ikonka VESELSKO.CZ

14. ročník Memoriálu Josefa Žahoura


23. září 2013, Sport , přečteno 4157x, komentováno 0x
14. ročník Memoriálu Josefa Žahoura
Na startu 14. ročníku Memoriálu Josefa Žahoura přivítal v sobotu 21. září 2013 pořádající Sbor dobrovolných hasičů Veselí nad Lužnicí 16 družstev mladých hasičů a 23 družstev dospělých.

Zatímco v mládežnických kategoriích se soutěžilo podle standardních pravidel požárního útoku Hry Plamen, dospělí soupeřili podle speciálních pravidel. Voda se čerpá z podúrovňového zdroje – řeky Lužnice. Hadice jsou poskládány v kotoučích na přední hraně základny a soutěžící musí na útočném vedení překonávat překážku s oknem. To soutěž odlišuje od většiny pořádaných soutěží a pravidla se více přibližují skutečným podmínkám zásahu.  

Dopoledne soutěžili mladí hasiči. Nejprve se představily přípravky (děti do 6 let), těm ještě dospělí trochu při útoku musí pomáhat a děti nemusí stříkat do terčů. Na start se postavila tři družstva. Vítězství si vybojovalo družstvo ze Zhoře u Tábora, druhá byla Želeč a třetí Hlavatce. Mladší žáci (děti do 11 let), kteří již soutěží dle standardních pravidel požárního útoku, zaznamenali na startu 5 týmů. Také v této kategorii si vítězství odváží družstvo Zhoře u Tábora, na druhém místě skončily Slapy a o pověstný fousek na třetím místě domácí družstvo v sestavě Baštová Kristýna, Krejčí Zuzana, Lukšík Michal, Novický Kristián, Sobotka Jan, Svoboda Filip a Záhora Vojtěch. V kategorii starších žáků (děti do 15 let) bylo na startu 6 týmů. Parádní útok předvedlo a suverénní vítězství si vybojovalo družstvo z Rybovy Lhoty a obhájilo loňské i předloňské prvenství. Druhou příčku obsadil tým ze Slap a třetí příčka patří Drhovicím. Družstvo Veselí nad Lužnicí v sestavě Hrouda Dominik, Jůn Jiří, Jakeš Jakub, Fukalová Karolína, Jiráček Vít, Krejčí Eliška, Málek Lukáš se bohužel nevyhnulo několika chybám a obsadilo v dobře obsazené soutěži šesté místo. 

Odpoledne se na start soutěže dospělých postavilo 14 týmů mužů a 9 družstev žen. V obou kategoriích dominovaly týmy z Makova. Ty se poučily z loňských dvou diskvalifikací a tentokrát se na soutěž připravily o mnoho lépe. Druhou příčku bralo mezi muži družstvo Frahelž A a mezi ženami družstvo Dolní Hořice. Poháry za třetí místo v obou kategoriích zůstaly doma zásluhou družstva mužů Veselí nad Lužnicí B (Horváth Karel, Jakeš Filip, Janák Jiří, Novák Petr, Šimonovič Petr, Urban Petr, Záhorský Matěj) a družstva žen Veselí nad Lužnicí A (Bendová Iveta, Březinová Eva, Fukalová Martina, Jakešová Martina, Podlahová Václava, Skálová Ilona, Urbanová Eva). Smůlu měl mužský tým Veselí nad Lužnicí A (Benda Radek, Fukal Karel, Jakeš Jiří, Jedlička Roman, Podlaha František, Urban Milan, Urban Roman), kterému pěkně rozběhnutý pokus pokazil ulomený zub na hadici a výsledkem byl neplatný pokus a dělená dvanáctá příčka. Svou premiéru si v soutěži odbyly čtyři členky B družstva domácích žen (Filípková Kristýna, Filípková Věra, Horváthová Lenka, Malechová Eliška, Rybářová Marcela, Urbanová Michaela, Veselá Radka). Toto družstvo si nováčkovskou daň vybralo v podobě pár drobných chybiček, což znamenalo výslednou sedmou příčku. 

Poděkování patří sponzorům a partnerům soutěže, kterými byli Město Veselí nad Lužnicí, Kulturní dům Veselí nad Lužnicí, Veselské služby, firmy RM GASTRO CZ s.r.o., efko cz s.r.o., VESCO spol. s r.o., Partner in Pet Food CZ s.r.o. a Restaurace Pivovarský dvůr – Arabela. 

P Ř Í P R A V K A

Pořadí

SDH

Okres

Výsledný čas

1.

Zhoř u Tábora

TA

29,51

2.

Želeč

TA

68,41

3.

Hlavatce

TA

80,43

 M L A D Š Í   Ž Á C I

Pořadí

SDH

Okres

Výsledný čas

1.

Zhoř u Tábora

TA

21,81

2.

Slapy

TA

25,43

3.

Veselí nad Lužnicí

TA

26,47

4.

Hlavatce

TA

40,06

5.

Želeč

TA

57,96

 S T A R Š Í   Ž Á C I

Pořadí

SDH

Okres

Výsledný čas

1.

Rybova Lhota

TA

15,90

2.

Slapy

TA

17,59

3.

Drhovice

TA

20,33

4.

Želeč

TA

22,67

5.

Zhoř u Tábora

TA

26,70

6.

Veselí nad Lužnicí

TA

31,31

 Ž E N Y

Pořadí

SDH

Okres

Výsledný čas

1.

Makov

TA

44,23

2.

Dolní Hořice

TA

48,10

3.

Veselí nad Lužnicí A

TA

49,76

4.

Frahelž

JH

51,26

5.

Miřetice

CR

52,77

6.

Mašovice

TA

56,61

7.

Veselí nad Lužnicí B

TA

58,32

8.

Smrkov

TA

NP

 

Věžná

PE

NP

 M U Ž I

Pořadí

SDH

Okres

Výsledný čas

1.

Makov

TA

36,34

2.

Frahelž A

JH

43,91

3.

Veselí nad Lužnicí B

TA

45,41

4.

Dolní Hořice

TA

45,74

5.

Záhoří

JH

47,24

6.

Frahelž B

JH

50,06

7.

Vlkov

TA

53,66

8.

Miřetice

CR

58,91

9.

Mažice

TA

60,82

10.

Zálší

TA

61,15

11.

Věžná

PE

62,80

12.

Horusice

TA

NP

 

Sviny

TA

NP

 

Veselí nad Lužnicí A

TA

NP

Další informace o činnosti najdete na webu Sboru dobrovolných hasičů Veselí nad Lužnicí na adrese http://sdh-veseli.hyperlink.cz .

autor: Stanislav Kaisler

Komentáře k článku: 14. ročník Memoriálu Josefa Žahoura
Počet komentářů: 0
   
   

Kontakt  |  RSS  |  Cookies  |  Nastavení souborů cookie
Neoficiální regionální informační server - www.veselsko.cz
Publikování zde uveřejněných textů a fotografií nebo jejich částí, je možné pouze s předchozím souhlasem redakce.