Nepřihlášen úvodní stránka  |  o regionu  |  kontakt  |  administrace  
::. PRIHLÁŠENÍ .::
e-mail:

heslo:

Nová registrace
Zapomenuté heslo

::. M E N U .::

Ikonka VESELSKO.CZ

Do ZOO Ohrada se v neděli můžete podívat zdarma.


21. dubna 2011, Region , přečteno 5289x, komentováno 0x
Do ZOO Ohrada se v neděli můžete podívat zdarma.
Vstupenku nahradí stará žehlička, vysavač nebo fén.

Na oslavu Velikonoc v zoologické zahradě v Hluboké nad Vltavou se lze v neděli 24. dubna dostat zcela zdarma. Stačí se zastavit u informačního stánku kolektivního systému ELEKTROWIN a odevzdat tam nějaký vysloužilý elektrospotřebič. Všichni, kdo tak učiní, dostanou volnou vstupenku pro děti nebo slevu pro dospělé ve stejné hodnotě. Nedělní akce je součástí projektu S vysloužilci do ZOO, který již čtvrtým rokem všem zájemcům zdarma zpřístupňuje zoologické zahrady po celé republice. Nezisková společnost ELEKTROWIN tím chce upozornit na důležitost recyklace elektroodpadu. I ze staré vrtačky, mixéru či holícího strojku je totiž možné získat velké množství užitečných materiálů.

 „V průzkumu jsme zjistili, že Češi ve skříni nebo na půdě skladují miliony drobných elektrospotřebičů. Jenom nefunkčních kuchyňských robotů se v domácnostech povaluje na 700 tisíc, vysloužilých žehliček dokonce až milion,“ uvádí Roman Tvrzník, generální ředitel kolektivního systému ELEKTROWIN. „Chtěli jsme lidem přiblížit zpětný odběr elektrozařízení a dát jim možnost se těchto spotřebičů zbavit. Za odměnu mohou strávit den s rodinou na čerstvém vzduchu,“ vysvětluje Tvrzník. „Návštěvníci tak mohou spojit příjemné s užitečným. Cestou na výlet se jednoduše zbaví nefunkčních elektrospotřebičů,“ doplňuje Taťána Pokorná, ředitelka zákaznického oddělení společnosti ELEKTROWIN, a dodává: „Své děti tím učí ohleduplnosti k životnímu prostředí, navíc také ušetří.“

Odevzdáním vysloužilého elektrospotřebiče lze významně pomoci životnímu prostředí. „Kdyby nám Češi donesli třeba jenom žehličky, které doma skladují, znovu bychom mohli využít až 500 tun železa. Na výrobu stejného množství železa by bylo nutné vytěžit 50 milionů tun železné rudy, což je zhruba roční úroveň těžby Ukrajiny, jejího největšího evropského producenta,“ poukazuje na přínosy recyklace Tvrzník. „Ve většině případů jsme schopni opětovně využít až 90 procent materiálů, ze kterých jsou staré elektrospotřebiče vyrobeny,“ dodává.

Projekt "S vysloužilci do ZOO" si v posledních třech letech získal řadu příznivců. „V loňském roce jsme na akcích v zoologických zahradách rozdali téměř 750 volných vstupenek a vysbírali celkem 1 560 kilogramů vysloužilých spotřebičů,“ poukazuje na úspěch loňského ročníku Pokorná.

U informačního stánku, který letos navštíví devět zoologických zahrad po celé republice, se zájemci dozvědí, z čeho se skládají vysloužilé elektrospotřebiče nebo jak probíhá jejich recyklace. Pro děti jsou připraveny kvízy a soutěže o zajímavé ceny. Podrobný seznam všech akcí je k dispozici na webové stránce www.elektrowin.cz.

ELEKTROWIN a.s., je největším kolektivním systémem zaměřeným na zpětný odběr vysloužilých elektrospotřebičů v České republice. Od svého založení v roce 2005 již zrecykloval více než 100 000 tun vyřazených elektrospotřebičů. Společnost zajišťuje sběr, zpracování, využití a odstranění elektrozařízení a elektroodpadu. Zaměřuje se na chladící zařízení, velké a malé elektrospotřebiče, elektrické a elektronické nástroje. Společnost je nezisková, jejími akcionáři jsou přední výrobci velkých a malých domácích spotřebičů. Sběrnou síť tvoří více než 800 sběrných dvorů ve více než 600 městech a obcích, skoro 2500 provozoven posledních prodejců a mobilní svozy ve více než 4000 obcích.


autor: redakce

Komentáře k článku: Do ZOO Ohrada se v neděli můžete podívat zdarma.
Počet komentářů: 0
   
   

Kontakt  |  RSS  |  Cookies  |  Nastavení souborů cookie
Neoficiální regionální informační server - www.veselsko.cz
Publikování zde uveřejněných textů a fotografií nebo jejich částí, je možné pouze s předchozím souhlasem redakce.