Nepřihlášen úvodní stránka  |  o regionu  |  kontakt  |  administrace  
::. PRIHLÁŠENÍ .::
e-mail:

heslo:

Nová registrace
Zapomenuté heslo

::. M E N U .::

Ikonka VESELSKO.CZ

Okresní kolo soutěže v požárním sportu - výsledky


6. června 2017, Sport , přečteno 3988x, komentováno 0x
Okresní kolo soutěže v požárním sportu - výsledky
Na stadionu TJ Lokomotiva ve Veselí nad Lužnicí uspořádalo v sobotu 3. 6. 2017 Okresním sdružením hasičů v Táboře ve spolupráci s SDH Veselí n. L. okresní kolo soutěže v požárním sportu.

Na fotbalový trávník a tartanové dráhy stadionu nastoupilo v 9 hodin dopoledne 7 soutěžních družstev mužů, 7 soutěžních družstev žen a sbor rozhodčích, které přivítal starosta Okresního sdružení hasičů v Táboře pan Alois Pazdera. Jménem Města Veselí nad Lužnicí soutěžící přivítal člen Rady města pan Vít Rada a za místní pořadatele je pozdravil starosta SDH Veselí nad Lužnicí pan Stanislav Kaisler. 

Soutěžilo se ve třech disciplínách, běhu na 100 m s překážkami jednotlivců (z každého družstva startovalo 6 soutěžících, každý měl dva pokusy, časy 4 nejlepších jednotlivců se počítaly do celkového výsledku družstva), štafetě 4 x 100 m (každé družstvo mělo dvě štafety, čas té lepší se počítal do celkového pořadí) a požárním útoku. V každé disciplíně se určilo pořadí družstev, kde výsledná pozice byla rovna počtu získaných bodů. Družstvo s nejmenším počtem bodů se stalo vítězem. 

V obou kategoriích suverénně zvítězili obhájci prvenství (a účastníci mistrovství republiky) z loňského roku družstva žen z Makova a mužů z Pikova. Rovněž druhé příčky měly stejné obsazení jako v loňském roce a patřily týmům žen ze Smrkova a mužů z Makova. V soubojích o třetí místo se nakonec radovala družstva žen z Drhovic a mužů ze Slap. 

Družstva ŽENY: 1. Makov 3 body, 2. Smrkov 8, 3. Drhovice 10, 4. Moraveč u Ml. Vožice 14, 5. Dráchov 15, 6. Oltyně 16, 7. Horní Střítež 18 

Družstva MUŽI: 1. Pikov 3 body, 2. Makov 7, 3. Slapy 11, 4. Skrýchov u Malšic 13, 5. Dráchov 13, 6. Moraveč u Ml. Vožice 16, 7. Nové Dvory 21 

Jednotlivci ŽENY: 1. Jana Vrtišková (Moraveč u Ml. Vožice) čas 20.07, 2. Kateřina Špalová (Makov) 20.45, 3. Lenka Křemenová (Horní Střítež) 20.69 

Jednotlivci MUŽI: 1. Jan Vavřík (Pikov) čas 17.91, 2. Pavel Smetana (Pikov) 18.28, 3. Ondřej Šitta (Makov) 18.73 

Soutěž proběhla za nádherného slunečného počasí bez jakýchkoliv zádrhelů. A to i díky skvěle zvládnuté práci technické čety, která měla na starosti stavbu a stěhování překážek pro jednotlivé disciplíny a kterou zajišťovali členové SDH Veselí n. L. K výborné atmosféře soutěže přispěl i moderátor Marek "Máca" Cihlář. Časomíry zajišťovali členové SDH Strmilov, SDH Bezděčín a HZS Tábor. O stravování a napájení závodníku se postarali zaměstnanci bufetu Hokejka. Poměrně dost práce měly členky ČČK Veselí nad Lužnicí, které kromě ošetření drobných zdravotních problémů jednou musely volat i záchranku kvůli zlomenině nohy. 

Na webu Sboru dobrovolných hasičů Veselí nad Lužnicí najdete na adrese http://sdh-veseli.hyperlink.cz podrobné výsledky soutěže.

autor: Stanislav Kaisler

Komentáře k článku: Okresní kolo soutěže v požárním sportu - výsledky
Počet komentářů: 0
   
   

Kontakt  |  RSS  |  Cookies  |  Nastavení souborů cookie
Neoficiální regionální informační server - www.veselsko.cz
Publikování zde uveřejněných textů a fotografií nebo jejich částí, je možné pouze s předchozím souhlasem redakce.