Nepřihlášen úvodní stránka  |  o regionu  |  kontakt  |  administrace  
::. PRIHLÁŠENÍ .::
e-mail:

heslo:

Nová registrace
Zapomenuté heslo

::. M E N U .::

Ikonka VESELSKO.CZ

Zásahy veselských hasičů v 1. čtvrtletí 2017


2. dubna 2017, Ostatní , přečteno 2764x, komentováno 0x
Zásahy veselských hasičů v 1. čtvrtletí 2017
Čtyři požáry a jedna technická pomoc se objevují ve statistikách veselských dobrovolných hasičů v prvním čtvrtletí roku 2017. Počátek roku se tak dá považovat z hlediska počtu událostí za klidný.

1. 1. 2017 - Požár stodoly, Nítovice
Z roku 2017 v neděli 1. 1. 2017 ještě neuplynula ani půlhodina, když byly jednotky HZS JčK Jindřichův Hradec a Soběslav a SDH Kardašova Řečice, Pluhův Žďár, Veselí nad Lužnic a Jindřichův Hradec vyslány k požáru stodoly v Nítovicích. 

Naše jednotka byla vyslána KOPIS České Budejovice k požáru stodoly v obci Kardašova Řečice, místní část Nítovice čp. 12. Po příjezdu na místo události jednotka průzkumem zjistila, že požárem je zasažena stodola v plném rozsahu. Na místě již zasahovaly jednotky HZS JčK Jindřichův Hradec a JSDH Kardašova Řečice. Na rozkaz velitele zásahu jednotka připravila pomocí jedné hadice B doplňování vody do CAS Scania HZS J.Hradec. Zároveň pomocí jedné hadice C z rozdělovače téže jednotky vytvořila útočný proud a zapojila se do lokalizace a likvidace požáru. Při tom musela rozebrat vchod provizorně zazděný tvárnicemi a prkny, aby se dostala k ohnisku požáru. Po spotřebování vody z naší CAS-32 T148 dojela doplnit vodu k čerpacímu stanovišti, které u rybníka na návsi (GPS: 49°10'21.416"N, 14°49'8.429"E) vytvořila jednotka JSDH Pluhův Žďár. Vzhledem k lokalizaci požáru již však další doplňování vody nebylo potřeba. Následně byla naše jednotka odeslána velitelem zásahu na základnu. 

Technika: CAS-32 Tatra 815
Vyhlášení poplachu 0:24, výjezd jednotky 0:30, návrat na základnu 2:29
Počet zasahujících: 4 

14. 1. 2017 - Požár vagónu, Veselí nad Lužnicí
K požáru železničního vagónu na nádraží ve Veselí nad Lužnicí vyjížděly v sobotu 14. 1. 2017 dopoledne jednotky HZS JčK Soběslav, HZSP SŽDC Č. Budějovice a SDH Veselí nad Lužnicí. 

Jednotka vyjížděla na základě výzvy OPIS HZS České Budějovice k požáru železničního vagonu na nádraží ve Veselí nad Lužnicí. Při příjezdu na místo zde již zasahovala jednotka HZS JčK PS Soběslav s CAS-20 Mercedes Atego. Na rozkaz velitele zásahu zůstala naše jednotka v záloze na místě. Po té co se na místo se dostavila jednotka HZS SŽDC České Budějovice se naše jednotka na rozkaz velitele zásahu vrátila na základnu. 

Technika: CAS-32 Tatra 815
Vyhlášení poplachu 9:45, výjezd jednotky 9:56, návrat na základnu 10:24
Počet zasahujících: 4 

24. 2. 2017 - Technická pomoc, Veselí nad Lužnicí
V pátek 24. 2. 2017 odpoledne byla jednotka SDH Veselí nad Lužnicí vyslána k odstranění stromu padlého na silnici vedoucí podél železniční trati Veselí n. L. - Vlkov. 

Jednotka byla vyslána OPIS České Budějovice na odstranění padlého stromu přibližně 300m od železničního mostu na ulici Hamerská po odbočení na cestu směrem na Vlkov. Po příjezdu na místo nebyl žadný padlý strom nalezen. Po dohodě s operačním střediskem byla provedena kontrola cesty k obci Vlkov a následně od železničního mostu směrem na Val. Poté se jednotka vrátila zpět na základnu. 

Technika: DA Iveco
Vyhlášení poplachu 13:44, výjezd jednotky 13:54, návrat na základnu 14:27
Počet zasahujících: 5 

27. 2. 2017 - Požár balíků slámy, Mokrá
U požáru balíků slámy v obci Vesce, část Mokrá, zasahovaly v pondělí 27. 2. 2017 odpoledne jednotky HZS JčK Soběslav a SDH Vesce a Veselí nad Lužnicí. 

Jednotka byla vyslána OPIS České Budějovice k požáru balíků slámy v obci Mokrá. Při příjezdu na místo zásahu bylo průzkumem zjištěno, že zde již zasahuje jednotka HZS JčK PS Soběslav a místní jednotka JSDH Vesce, které dohašovaly částečně zasažené balíky slámy. Jednotky jednotlivé balíky rozmístily dále od sebe pro lepší přístup při dohašování jednotlivých balíků. Po ukončení zásahu se jednotka na pokyn velitele zásahu vrátila na základnu. 

Technika: CAS-32 Tatra 815
Vyhlášení poplachu 15:19, výjezd jednotky 15:24, návrat na základnu 16:20
Počet zasahujících: 4 

2. 3. 2017 - Požár trávy, Drahov
Požár trávy na ploše cca 1,5 ha mezi řekou Nežárkou a rybníkem Přední Sax likvidovaly ve čtvrtek 2. 3. 2017 jednotky HZS JčK PS Soběslav a SDH Veselí nad Lužnicí a Val. 

Jednotka vyjela na základě výzvy OPIS HZS České Budějovice k požáru trávy u řeky Nežárky za rybníkem Přední Sax. Při příjezdu na místo bylo průzkumem zjištěno, že se jedná o požár trávy na rozloze cca 1,5ha. Na místě již působili členové JSDH Val, kteří za pomoci jednoduchých hasicích prostředků zamezili šíření požáru a jeho větší část uhasili. Na místo se vzápětí dostavila i jednotka HZS Jčk PS Soběslav a její velitel převzal velení. Vzhledem k podmáčenému terénu nebylo možno na místo požáru přistavit naši techniku. Potřebné vybavení bylo nutno odnést na místo zásahu (cca 350m) ručně. Z jednoho plovoucího čerpadla bylo vytvořeno dopravní vedení 3xB a z rozdělovače dva útočné proudy 4xC. Toto plovoucí čerpadlo bylo nahrazeno po příjezdu JSDH Val jejich PS12. Zmíněnými útočnými proudy byl dohašován okraj lesa a jednotlivá doutnající ohniska v okolí. Z druhého plovoucího čerpadla byl vytvořen útočný proud 3xC a tím byly dohašovány ohniska na vzdálenější straně požářiště. Po ukončení zásahu se jednotka na pokyn velitele zásahu vrátila na základnu. 

Technika: CAS-32 Tatra 815, CAS-32 Tatra 148
Vyhlášení poplachu 15:11, výjezd jednotky 15:24, návrat na základnu 16:56
Počet zasahujících: 8 

Další informace o činnosti najdete na webu Sboru dobrovolných hasičů Veselí nad Lužnicí na adrese http://sdh-veseli.hyperlink.cz .

autor: Stanislav Kaisler

Komentáře k článku: Zásahy veselských hasičů v 1. čtvrtletí 2017
Počet komentářů: 0
   
   

Kontakt  |  RSS  |  Cookies  |  Nastavení souborů cookie
Neoficiální regionální informační server - www.veselsko.cz
Publikování zde uveřejněných textů a fotografií nebo jejich částí, je možné pouze s předchozím souhlasem redakce.