Nepřihlášen úvodní stránka  |  o regionu  |  kontakt  |  administrace  
::. PRIHLÁŠENÍ .::
e-mail:

heslo:

Nová registrace
Zapomenuté heslo

::. M E N U .::

Ikonka VESELSKO.CZ

17. ročník Memoriálu Josefa žahoura


21. září 2016, Sport , přečteno 3318x, komentováno 0x
17. ročník Memoriálu Josefa žahoura
Dvacet čtyři soutěžních družstev se v sobotu 17. září 2016 ve Veselí nad Lužnicí za podmračeného až deštivého počasí postavilo na start 17. ročníku Memoriálu Josefa Žahoura v požárním útoku.

V mládežnických kategoriích, kde se dopoledne soutěžilo podle standardních pravidel požárního útoku Hry Plamen, se prezentovala pouze čtyři soutěžní družstva. Bohužel na náš tradiční termín, tedy třetí sobotu v září, byly (aniž už jsme na to mohli reagovat) posunuty Táborské slavnosti a s nimi i soutěž mladých hasičů, kterou pořádá SDH Tábor. Tato soutěž je zařazena do seriálu soutěží O putovní pohár OSH Tábor a tudíž většina družstev dala logicky přednost tamější soutěži.  Přesto jsme v kategorii mladších žáků viděli nesmírně napínavý boj, který naši mladší žáci prohráli s hosty z Hlavatců jen  o desetinky vteřin a starší žáci, přestože neměli konkurenci, předvedli vynikající časy. 

Dospělí odpoledne soupeřili podle speciálních pravidel. Voda se čerpá z podúrovňového zdroje – řeky Lužnice. Hadice jsou poskládány v kotoučích na přední hraně základny a soutěžící musí na útočném vedení překonávat překážku s oknem. To soutěž odlišuje od většiny pořádaných soutěží a pravidla se více přibližují skutečným podmínkám zásahu. Sbory z našeho města postavily na start celkem šest družstev. 

V kategorii žen dominoval tým z Frahelže, který předvedl vynikající pokus a svým časem dokázal překonat i všechna mužská družstva. Druhé a třetí místo si za vyrovnané výkony odvezla obě družstva Dolních Hořic. Týmu Veselí n. L. A, který byl složen z našich zkušenějších žen, se pokus nepodařil a zaznamenal neplatný pokus. Věkově našemu nejmladšímu týmu, Veselí n. L. B, naopak zkušenosti chybí, udělal několik drobných chyb a bral tak páté místo. 

Mezi muži si za druhý nejrychlejší útok dne odvezli prvenství a hlavní cenu hasiči z SDH Sviny a druhé místo obsadilo družstvo ze Záhoří. Třetí místo bral po menší chybě na sacím vedení domácí tým Veselí n. L. B, který je složen z mladších členů našeho sboru. Naopak nejstarší, tzv. Retro team Veselí n. L. A, s věkovým průměrem 47 let a se starší stříkačkou PS-8, předvedl pokus bez chyb, ovšem slabší stroj vodu na lepší než devátou příčku nedotlačil. Družstvo Veselí n. L. C nastoupilo bez tréninku a udělalo chyb poměrně dost, výsledkem tak bylo desáté místo. Kolegům z SDH Horusice se nepodařilo nasát vodu z řeky do mašiny a výsledkem tak byl neplatný pokus. 

U diváků pak velký úspěch sklidily dva požární útoky s historickou požární technikou, které se již do soutěže nepočítaly. Nejprve se hasiči z SDH Záhoří předvedli s nádhernou dvoukolovou stříkačkou DS-16 od firmy Stratílek z roku 1939 a pak veselští hasiči představili její neméně krásnou nástupkyni, stříkačku DS-16 firmy THZ s rokem výroby 1958.

Soutěž by se nemohla uskutečnit bez podpory sponzorů a partnerů, kterými byli Město Veselí nad Lužnicí, Kulturní dům Veselí nad Lužnicí, Veselské služby, firmy RM GASTRO CZ s.r.o., efko cz s.r.o., VESCO spol. s r.o., Partner in Pet Food CZ s.r.o., Restaurace Pivovarský dvůr – Arabela, Andy-auta Tábor s.r.o. a Čevak a.s.. Poděkování zaslouží také Marek „Máca“ Cihlář, který se postaral o ozvučení a soutěž částečně i moderoval a Český červený kříž Veselí nad Lužnicí, který se postaral o zajištění zdravotního dozoru.

M L A D Í   H A S I Č I – mladší žáci

Pořadí

Družstvo

Okres

1. pokus

2. pokus

Výsledný čas

1.

Hlavatce A

TA

43,60

22,65

22,65

2.

Veselí nad Lužnicí

TA

23,07

23,51

23,07

3.

Hlavatce B

TA

39,21

32,81

32,81


M L A D Í   H A S I Č I – starší žáci

Pořadí

Družstvo

Okres

1. pokus

2. pokus

Výsledný čas

1.

Veselí nad Lužnicí

TA

18,30

19,51

18,30

 

Ž E N Y

Pořadí

Družstvo

Okres

Výsledný čas

1.

Frahelž

JH

39,75

2.

Dolní Hořice A

TA

44,21

3.

Dolní Hořice B

TA

45,50

4.

Miřetice

CR

57,00

5.

Veselí nad Lužnicí B

TA

57,50

6.

Dráchov

TA

67,81

7.

Veselí nad Lužnicí A

TA

NP

 

M U Ž I

Pořadí

Družstvo

Okres

Výsledný čas

1.

Sviny

TA

43,00

2.

Záhoří

JH

44,61

3.

Veselí nad Lužnicí B

TA

45,83

4.

Dolní Hořice

TA

46,13

5.

Dráchov

TA

51,02

6.

Miřetice

CR

52,11

7.

Přehořov

TA

53,24

8.

Frahelž

JH

54,74

9.

Veselí nad Lužnicí A

TA

55,46

10.

Veselí nad Lužnicí C

TA

60,43

11.

Borkovice

TA

NP

 

Horusice

TA

NP

 

Vlkov

TA

NP

 NP = neplatný pokus

autor: Stanislav Kaisler

Komentáře k článku: 17. ročník Memoriálu Josefa žahoura
Počet komentářů: 0
   
   

Kontakt  |  RSS  |  Cookies  |  Nastavení souborů cookie
Neoficiální regionální informační server - www.veselsko.cz
Publikování zde uveřejněných textů a fotografií nebo jejich částí, je možné pouze s předchozím souhlasem redakce.