Nepřihlášen úvodní stránka  |  o regionu  |  kontakt  |  administrace  
::. PRIHLÁŠENÍ .::
e-mail:

heslo:

Nová registrace
Zapomenuté heslo

::. M E N U .::

Ikonka VESELSKO.CZ

Zásahy veselských hasičů za květen a červen 2016


1. července 2016, Ostatní , přečteno 2889x, komentováno 0x
Zásahy veselských hasičů za květen a červen 2016
V dalších dvou měsících roku 2016 si veselští dobrovolní hasiči připsali na konto 11 výjezdů, z toho bylo 6 požárů a 4 technické pomoci.

3. 5. 2016 - Požár lesa, Ponědrážka
K požáru lesní hrabanky mezi obcemi Ponědrážka a Ponědraž vyjížděli v úterý 3. 5. 2016 odpoledne jednotky HZS JčK PS Třeboň a SDH Veselí nad Lužnicí. 

Jednotka byla vyslána OPIS České Budějovice k požáru lesa mezi obcemi Ponědrážka a Ponědraž. Na místě již zasahovala jednotka HZS JčK PS Třeboň s CAS-24 Mercedes. Protože se jednalo o požár malého rozsahu (cca 8x3m), zůstala jednotka na pokyn velitele zásahu na místě jako záloha. Po likvidaci požáru se naše jednotka na rozkaz velitele zásahu vrátila na základnu. 

Technika: CAS-32 Tatra 815
Vyhlášení poplachu 15:10, výjezd jednotky 15:18, návrat na základnu 15:51
Počet zasahujících: 4

3. 5. 2016 - Požár pneumatik, Val
V úterý 3. 5. 2016 večer byly jednotky HZS JčK PS Soběslav a SDH Veselí nad Lužnicí vyslány k požáru pneumatik u silnice z Valu na Klec.

Jednotka byla vyslána OPIS České Budějovice k požáru pneumatik mezi obcemi Val a Klec. Naše jednotka se na místo dostavila jako první. Průzkumem bylo zjištěno, že se jedná o požár zbytků pneumatik, odpadu a lesní hrabanky v lese na ploše cca 3x3m cca 10m od silnice. Na místě se nacházel ohlašovatel požáru, který zde již před naším příjezdem zasáhl s hasicím přístrojem a zabránil rozšíření požáru. Požár byl lokalizován a dohašen za pomoci vysokotlakého proudu. Mezitím se na místo dostavila jednotka HZS JčK PS Soběslav s CAS-34 Mercedes. Na místo zásahu se postupně dostavili zástupce majitele lesa (Lesy ČR), hlídka PČR a vyšetřovatel HZS. Po ukončení zásahu se jednotka na pokyn velitele zásahu vrátila na základnu.

Technika: CAS-32 Tatra 815
Vyhlášení poplachu 20:30, výjezd jednotky 20:35, návrat na základnu 22:17
Počet zasahujících: 4

8. 5. 2016 - Požár bytu, Veselí nad Lužnicí
V neděli 8. 5. večer byly jednotky HZS JčK PS Soběslav a SDH Veselí nad Lužnicí vyslány k údajnému požáru v bytovém domě v Budějovické ulici ve Veselí nad Lužnicí.

Jednotka byla vyslána OPIS České Budějovice k požáru bytového domu v ulici Budějovická. Naše jednotka se na místo dostavila jako první a byla informována operačním střediskem o tom, že hlídka PČR, která byla na místě před námi již situaci vyřešila a byt je pouze zakouřen, jednalo se o spálené potraviny na plotně.. Mezitím se na místo dostavila jednotka HZS JčK PS Soběslav s CAS-24 Mercedes a CAS-32 Tatra 815. Společně jsme provedli odvětrání bytu a poté se jednotka na pokyn velitele zásahu vrátila na základnu.

Technika: CAS-32 Tatra 815, CAS-32 Tatra 148
Vyhlášení poplachu 22:02, výjezd jednotky 22:09, návrat na základnu 22:25
Počet zasahujících: 8

11. 5. 2016 - Padlý strom, silnice Veselí nad Lužnicí - Val
Jednotka SDH Veselí nad Lužnicí byla ve čtvrtek 11. 5. 2016 ráno vyslána na odstranění stromu padlého přes silnici Veselí nad Lužnicí - Val.

Naše jednotka vyjížděla na základě výzvy OPIS České Budějovice ke stromu padlému na silnici 00352 Veselí nad Lužnicí – Val nedaleko usedlosti Dehetník. Po příjezdu na místo události (GPS: N 49°10.09452', E 14°43.48110') bylo průzkumem zjištěno, že se jedná o vzrostlý smrk, padlý přes silnici. Na místě se nacházela hlídka Policie ČR. Naše jednotka pomocí motorové pily OleoMac rozřezala strom, odstranila jej z vozovky a následně silnici zametla. Po uvolnění silnice se jednotka vrátila na základnu.

Technika: CAS-32 Tatra 815, motorová pila OleoMac
Vyhlášení poplachu 6:37, výjezd jednotky 6:45, návrat na základnu 7:11
Počet zasahujících: 4

5. 6. 2016 - Požár na Blatském sídlišti, Veselí nad Lužnicí
Ohlášený požár v panelovém domě na Blatském sídlišti byl příčinou výjezdu jednotek SDH Veselí nad Lužnicí a HZS JčK PS Soběslav v neděli 5. 6. 2016 večer.

Naše jednotka byla vyslána na pokyn OPIS Č. Budějovice k požáru v panelovém bytovém domě na Blatském sídlišti ve Veselí nad Lužnicí. Naše jednotka se na místo dostavila jako první. Byla informována o tom, že ve druhém patře dochází ke žhnutí nožové pojistky. Průzkumem bylo zjištěno, že z důvodu silného přívalového deště a následného ucpání odtokových svodů, které procházejí vnitřkem domu, došlo v devátém patře k rozlití vody na chodbu a následně voda natekla do dvou kabelových šachet. Mezitím se na místo dostavila jednotka HZS JčK PS Soběslav, jejíž velitel převzal velení zásahu. Přivolaný pracovník firmy Eon provedl vypnutí jedné větve kabelového rozvodu. Na pokyn velitele zásahu jsme s hasicím přístrojem CO2 zkontrolovali situaci ve druhém patře, ale žhnutí nožové pojistky již neprobíhalo. Déle jsme provedli preventivní kontrolu kabelových šachet ve všech patrech panelového domu, aby byl zjištěn rozsah zaplavení a případné další možné problémy z elektroinstalací. Od devátého patra až do přízemí protekla voda oběma šachtami, ale žádné zjevné známky žhnutí či jiných problémů již nebyly zjištěny. Mezitím dva členové naší jednotky pomocí košťat provedli vymetení cca 10 cm vody, která se nashromáždila na celé ploše spodní části schodiště panelového domu. Následně bylo místo zásahu předáno domovní samosprávě s doporučením na revizi elektroinstalace před jejím opětovným zapnutím. Na pokyn velitele zásahu se pak naše jednotka vrátila na základnu.

Technika: CAS-32 Tatra 815
Vyhlášení poplachu 18:48, výjezd jednotky 18:54, návrat na základnu 20:26
Počet zasahujících: 4

6. 6. 2016 - Požár hospodářského stavení, Horní Bukovsko
V pondělí 6. 6. 2016 krátce po půlnoci zasahovaly jednotky HZS JčK PS Týn nad Vltavou a Soběslav a SDH Dolní Bukovsko a Veselí nad Lužnicí u požáru hospodářského stavení v Horním Bukovsku.

Jednotka byla vyslána OPIS České Budějovice k požáru rodinného domu v Horním Bukovsku. Na místě již zasahovaly jednotky HZS JčK PS Týn nad Vltavou a JSDH Dolní Bukovsko. Na pokyn velitele zásahu zůstala naše jednotka jako záloha na místě. Později byla doplněna voda z naší CAS-32 Tatra 815 do CAS-32 Tatra 148 Dolního Bukovska a poté se jednotka na pokyn velitele zásahu vrátila na základnu.

Technika: CAS-32 Tatra 815
Vyhlášení poplachu 0:19, výjezd jednotky 0:26, návrat na základnu 1:45
Počet zasahujících: 4

23. 6. 2016 - Požár nákladního automobilu, Veselí nad Lužnicí
Jednotky HZS JčK PS Soběslav a SDH Veselí nad Lužnicí zasahovaly ve čtvrtek 23. 6 2016 dopoledne u nahlášeného požáru nákladního automobilu na obchvatu Veselí nad Lužnicí.

Naše jednotka byla KOPIS Č. Budějovice povolána k požáru automobilu na křižovatce silnice číslo 3 (obchvat Veselí nad Lužnicí) a silnicí směr Třeboň. Po příjezdu na místo zásahu bylo průzkumem zjištěno, že zde již zasahuje jednotka HZS JčK PS Soběslav S CAS-24 Mercedes a CAS-32 Tatra 815. Jednalo se o zadřené ložisko na kole podvalníku, který přepravoval finišer a kolový nakladač. Naše jednotka zůstala na pokyn velitele zásahu v záloze. Po lokalizaci a ochlazení kola podvalníku byla odeslána zpět na základnu.

Technika: CAS-32 Tatra 815
Vyhlášení poplachu 9:57, výjezd jednotky 9:58, návrat na základnu 10:24
Počet zasahujících: 4

25. 6. 2016 - Strom spadlý na osobní automobil, Veselí nad Lužnicí
Strom, který při bouřce spadl na osobní automobil v lokalitě Slepičák ve Veselí nad Lužnicí, byl příčinou výjezdu jednotek HZS JčK PS Soběslav a SDH Veselí nad Lužnicí v sobotu 25. 6 2016 odpoledne.

Jednotka byla vyslána OPIS České Budějovice na lokalitu Na Slepičáku k automobilu na který padl strom. Jednotka na místo dojela současně s jednotkou HZS JčK PS Soběslav. Na místě se již nacházela hlídka PČR. Průzkumem bylo zjištěno, že vozidlo se nachází pod zlomenou větví borovice nacházející se na sousedním pozemku. Protože větev na stromě visela, majitelka vozidla na pokyn velitele zásahu s vozem odjela. Členové jednotek za pomocí motorové pily ořezali větve, které byly v dosahu. Protože místo nebylo přístupné pro plošinu HZS a nehrozilo nebezpečí z prodlení, bylo místo ohrazeno páskou a hlídka PČR kontaktovala majitele pozemku. Potom se jednotka na pokyn velitele zásahu přesunula k dalšímu zásahu.

Technika: CAS-32 Tatra 815
Vyhlášení poplachu 15:09, výjezd jednotky 15:17, návrat na základnu 15:57
Počet zasahujících: 4

25. 6. 2016 - Zaplavená silnice, Veselí nad Lužnicí
Další zásah, který řešila jako následek bouřky v sobotu 25. 6 2016 odpoledne jednotka SDH Veselí nad Lužnicí, byl laguna vody na křižovatce Třídy ČSA a vjezdu do areálu bývalé Fruty ve Veselí nad Lužnicí.

Jednotka byla vyslána OPIS České Budějovice k čerpání laguny po bouřce. V době příjezdu se na místě nacházela vodní laguna o rozměrech cca 15 x 20m, která zaplavila vjezd do průmyslového areálu a částečně i třídu Čs.armády. Průzkumem bylo zjištěno, že se v místě nachází dešťová vpust, která je zanesená listím a drobnými kusy dřeva spláchnutými při bouřce. Za pomoci ženijního nářadí byla vpust uvolněna a voda z laguny samovolně odtekla. Po ukončení zásahu se jednotka vrátila na základnu.

Technika: CAS-32 Tatra 815
Vyhlášení poplachu 15:57, výjezd jednotky 15:58, návrat na základnu 16:42
Počet zasahujících: 4

25. 6. 2016 - Padlý strom na cestě, Vlkov
Posledním následkem bouřky, u kterého v sobotu 25. 6 2016 odpoledne zasahovala jednotka SDH Veselí nad Lužnicí, byl strom spadlý na cestě mezi Dehetníkem a Krkavcem ve Vlkově.

Jednotka byla vyslána OPIS České Budějovice k padlému stromu u samoty Dehetník. Po příjezdu na místo bylo průzkumem zjištěno, že se jedná o lípu o průměru cca 140cm padlou přes cestu od samoty Dehetník k rekreačnímu středisku Al-Pa Jez Krkavec. Z důvodu velké pracnosti bylo po dohodě s operačním střediskem povoláno druhé vozidlo s další pilou. Strom byl rozřezán na menší části a zbytek kmenu byl za použití navijáku na DA Iveco a CAS-32 Tatra 815 odtažen z cesty. Po ukončení zásahu se jednotka vrátila na základnu.

Technika: CAS-32 Tatra 815, DA Iveco, motorová pila OleoMac 2x
Vyhlášení poplachu 18:34, výjezd jednotky 18:40, návrat na základnu 20:10
Počet zasahujících: 9

27. 6. 2016 - Technická pomoc, nákladní automobil, Veselí nad Lužnicí
K požáru nákladního automobilu na hlavní silnici u Řípce byly dle prvotní informace v pondělí 27. 6 2016 odpoledne povolány jednotky HZS JčK PS Soběslav a SDH Veselí nad Lužnicí.

Naše jednotka byla KOPIS České Budějovice vyslána k požáru nákladního automobilu na hlavní silnici směrem na Řípec. Naše jednotka průzkumem zjistila, že na silnici 3/I. mezi Veselím nad Lužnicí a křižovatkou „U sloupu“ žádná událost nenastala a pro jistotu zkontrolovala i úsek silnice 23/II. od křižovatky „U sloupu“ k odbočce směrem Řípec, kde také nezjistila žádnou událost. Následně bylo místo události změněno, jednalo se o konec dálnice D3 u obce Žíšov. Na základě domluvy s operačním důstojníkem se naše jednotka vrátila na základnu, protože na místo události mezitím dorazila jednotka HZS JčK HZS Soběslav, která zjistila, že se nejedná o požár, ale o únik provozních kapalin a měla dostatek sil a prostředků pro likvidaci.

Technika: CAS-32 Tatra 815, DA Iveco
Vyhlášení poplachu 15:03, výjezd jednotky 15:07, návrat na základnu 15:37
Počet zasahujících: 8

Další informace o činnosti najdete na webu Sboru dobrovolných hasičů Veselí nad Lužnicí na adrese http://sdh-veseli.hyperlink.cz .

autor: Stanislav Kaisler

Komentáře k článku: Zásahy veselských hasičů za květen a červen 2016
Počet komentářů: 0
   
   

Kontakt  |  RSS  |  Cookies  |  Nastavení souborů cookie
Neoficiální regionální informační server - www.veselsko.cz
Publikování zde uveřejněných textů a fotografií nebo jejich částí, je možné pouze s předchozím souhlasem redakce.