::. M E N U .::

Ikonka VESELSKO.CZ

5.bowlingový turnaj jednotlivců 2009

12. května 2009, Sport , přečteno 3597x, komentováno 0x
Účast při 5.bowlingovém turnaji jednotlivců O pohár hotelu Trilobit 2009 byla opět o něco menší než minule. Z nesmírně dramatického souboje si své letošní první vítězství odnesl Milan Čikeš.

Opět musím napsat, že se jednalo o dosud nejmenší účast v letošním ročníku. Ale opět bylo velice těžké zasáhnout do bojů na bodovaných místech. V dramatickém souboji na stupních vítězů byl rozdíl pouhé čtyři kuželky. Vítězství si vybojoval vyrovnanými výkony M.Čikeš, o pouhé dvě kuželky za ním skončil V.Šlajs a další dvě kuželky zpět M.Kučera. Bramborovou medaili získal F.Spilka, který o jedinou kuželku porazil pátého P.Zacha. Nejlepší ženou dne byla P.Krištofová, která skončila sedmá. Nejlepší nához dne, 228 bodů, předvedl M.Brabec.

Na nejvyšší příčku v průběžném pořadí se dnešním vítězstvím vyhoupl M.Čikeš se ziskem 32 bodů. O jediný bod za ním se drží V.Šlajs. Na třetí místo spadla H.Bazalová, které se dnes nedařilo a nebodovala, zůstalo jí tak 24 bodů. S 23 body následují na čtvrtém a pátém místě F.Spilka a P.Krištofová.

Hned čtyři zápisy zaznamenal Klub 200. F.Spilka (200 bodů) hodil dvoustovku již potřetí a je tak v Klubu nejlepší. M.Brabec (228) a V.Šlajs (217) si zaznamenali druhý druhý zápis do Klubu. Nováčkem je M.Kučera (204). Cena za Šťastné číslo, kterým dnes byl nához 225 bodů již podruhé za sebou svého majitele nenašla. Titul Paroháče dne získala H.Spilková za 8 splitů.

1

Další turnaj jednotlivců seriálu soutěží O pohár hotelu Trilobit se uskuteční v sobotu 13.června 2009 od 14 hodin.

Celoroční soutěž O pohár hotelu Trilobit se sestává z deseti turnajů. Každý hráč sehraje po jedné hře na každé ze čtyř drah, ženám a mladším 15 let je ke každé hře připočten handicap 5 bodů. Pořadí každého turnaje se stanoví podle průměrného náhozu na jednu hru, prvních deset si připíše body do celkového hodnocení.

Klub 200 – evidují se náhozy, které přesahují hranici 200 bodů, na konci roku bude vyhodnocen hráč, který má v klubu nejvíce zápisů

Šťastné číslo – na začátku každého turnaje je vylosováno jedno číslo, první hráč nebo hráčka, který dosáhne tohoto náhozu, získává zvláštní cenu

Paroháč dne – titul získává hráč, který má největší smůlu a nejčastěji mu padnou tzv. parohy (split).

(podrobnější statistiky zájemci najdou na stránkách Veselského bowlingového zpravodaje http://vbz.stka.cz)

autor: Stanislav Kaisler