::. M E N U .::

Ikonka VESELSKO.CZ

4.bowlingový turnaj jednotlivců 2009

5. dubna 2009, Sport , přečteno 3373x, komentováno 0x
Krásné počasí zřejmě nepříznivě ovlivnilo účast na 4.bowlingovém turnaji jednotlivců O pohár hotelu Trilobit 2009. Zato výkony byly k vidění nádherné a jednoznačně dominovala Hanka Bazalová.

Dosud nejmenší účast v letošním ročníku ani náhodou neznamenala, že by bylo nějak jednoduché získat body. Právě naopak, k vidění byl nejlepší letošní nához a hned sedm průměrů nad 170 bodů. H.Bazalová prošla dnešním turnajem jako nůž máslem, vedla od svého prvního pokusu a kromě vítězství si odvezla i cenu pro nejlepší ženu turnaje a také cenu za nejvyšší nához dne 227 bodů, který je i prozatím nejvyšším náhozem letošního poháru. Druhá příčka patří V.Šlajsovi, který tak napravil zaváhání z minulého turnaje. Třetí M.Čikeš byl nejblíže k dosažení šťastného čísla dnešního dne. H.Prokešovi nevyšla hra na druhé dráze a tak mu patří bramborová medaile. Pohár za páté místo vybojoval L.Záruba.

Vítězství v dnešním turnaji vyneslo H.Bazalovou také do čela průběžné tabulky se ziskem 24 bodů. M.Čikeš a V.Šlajs dnes také bohatě přispěli do své bodové sbírky a jsou na druhém a třetím místě s 22 body. Na čtvrtém a pátém místě s dosaženými 19 body jsou dnes šestá M.Frýbortová a do dnešního dne vedoucí P.Krištofová, které se vůbec nedařilo a nebodovala.

Do Klubu 200 dnes byly jen dva zápisy. Podruhé se do tabulky zapsala H.Bazalová (227 bodů) a také S.Kaisler (202 bodů). Cena za Šťastné číslo, kterým dnes byl nához 193 bodů svého majitele nenašla. Titul Paroháče dne premiérově získala S.Dvořáková za 8 splitů.

1

Další turnaj jednotlivců seriálu soutěží O pohár hotelu Trilobit se uskuteční v sobotu 9.května 2009 od 14 hodin.

Celoroční soutěž O pohár hotelu Trilobit se sestává z deseti turnajů. Každý hráč sehraje po jedné hře na každé ze čtyř drah, ženám a mladším 15 let je ke každé hře připočten handicap 5 bodů. Pořadí každého turnaje se stanoví podle průměrného náhozu na jednu hru, prvních deset si připíše body do celkového hodnocení.

Klub 200 – evidují se náhozy, které přesahují hranici 200 bodů, na konci roku bude vyhodnocen hráč, který má v klubu nejvíce zápisů

Šťastné číslo – na začátku každého turnaje je vylosováno jedno číslo, první hráč nebo hráčka, který dosáhne tohoto náhozu, získává zvláštní cenu

Paroháč dne – titul získává hráč, který má největší smůlu a nejčastěji mu padnou tzv. parohy (split).

(podrobnější statistiky zájemci najdou na stránkách Veselského bowlingového zpravodaje http://vbz.stka.cz)

autor: Stanislav Kaisler